Dwa zabójstwa w sylwestrową noc w Siedlcach i okolicy

2022-01-01 18:01

Tragiczne finały Sylwestra w Siedlcach i w gminie Siedlce. W miejscowości Topórek mąż zamordował 50-letnią żonę siekierą, a w mieście znaleziono ciało 47-letniego obywatela Ukrainy. Szczegółowe okoliczności obu zbrodni wyjaśnia Prokuratura Okręgowa w Siedlcach.

– W sylwestrową noc doszło do zbrodni we wsi Topórek w gminie Siedlce. Na jednej z posesji odbywała się impreza, w której uczestniczyło także małżeństwo 50-latków. Najprawdopodobniej doszło tam do awantury pomiędzy małżonkami, wywołanej przez mężczyznę. W obawie przed agresywnym mężem kobieta próbowała schronić się na strychu posesji. Mężczyzna jednak dogonił pokrzywdzoną i zadając jej liczne ciosy siekierą i nożem, pozbawił ją życia. Początkowo napastnik przebywał w szpitalu pod nadzorem policji, z uwagi na to, że stan jego zdrowia nie pozwalał na jego procesowe zatrzymanie. Po południu 1 stycznia doszło jednak do zatrzymania tego mężczyzny, który obecnie przebywa w izbie zatrzymań. W najbliższym czasie zostaną z jego udziałem dokonane czynności procesowe – informuje Krystyna Gołąbek z Prokuratury Okręgowej w Siedlcach.

Tej samej nocy doszło do innej tragedii. W noworoczny poranek znaleziono w Siedlcach ciało 47-letniego mężczyzny z licznymi obrażeniami głowy. Jak wykazało policyjne śledztwo, był on obywatelem Ukrainy, który pracował w Polsce i wynajmował pokój w budynku nieopodal miejsca, w którym został znaleziony martwy.

– W związku z tym zdarzeniem zatrzymano kilkunastu mężczyzn, obcokrajowców, którzy także wynajmowali pokoje w tym miejscu lub przebywali w pokojach minionej nocy. Z wstępnych ustaleń wynika, że w noc sylwestrową w którymś z pokoi w budynku odbywała się impreza. Uczestniczył w niej także pokrzywdzony mężczyzna i prawdopodobnie do zabójstwa doszło na terenie posesji. Z udziałem tych zatrzymanych mężczyzn zostaną wykonane czynności procesowe. Wydaje się, że w oparciu o nie możliwe będzie ustalenie osoby podejrzanej o dokonanie tej zbrodni. Wśród zatrzymanych byli Ukraińcy, Białorusini i Indonezyjczycy – mówi prokurator Krystyna Gołąbek.

W najbliższych dniach trwać będą przesłuchania podejrzanych dokonania obu zabójstw oraz świadków tych zbrodni.

Sonda
Czy spacerując wieczorem po Siedlcach czujesz się bezpiecznie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE