Dmytro Kułeba

i

Autor: Latvian Foreign Ministry flickr.com Dmytro Kułeba

Dmytro Kułeba: "jeśli nie dostaniemy broni, będziemy walczyć łopatami"

2022-06-20 8:08

Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeba powiedział w niedzielnym talk-show w niemieckiej telewizji publicznej, że Ukraina będzie nadal walczyć z Rosją, nawet jeśli zakończą się dostawy broni z Zachodu.

Kułeba gościem w niemieckim talk show

"Jeśli nie dostaniemy broni, to w porządku, będziemy walczyć łopatami, ale będziemy się bronić, bo ta wojna jest wojną o naszą egzystencję" - powiedział Kułeba w niedzielny wieczór w talk show "Anne Will" w piewszym programie niemieckiej telewizji publicznej. Ukraina dysponuje znacznie mniejszą ilością broni niż Rosja - podkreślił ukraiński dyplomata. "Przy takim braku równowagi nie możemy wygrać wojny" stwierdził Kułeba i dodał, że: "w ciągu ostatnich kilku dni Rosjanie wystrzelili 1000 rakiet w cele na samej Ukrainie". Dlatego, zdaniem szefa ukraińskiego MSZ, Ukraina potrzebuje również systemów obrony powietrznej.

W Żabce robot zrobi Ci hot-doga. To nie film, to rzeczywistość

Ukraina potrzebuje artylerii

W rozmowie w niemieckim tak-show Kułeba, mówiąc o potrzebie dozbrojenia Ukrainy, wyraził nadzieję, że Niemcy mogą i będą robić więcej. Wojna z Rosją jest obecnie wojną artyleryjską, powiedział Kułeba. Rosyjskie wojska mają przewagę 15:1 w broni artyleryjskiej, dlatego Ukraina pilnie potrzebuje broni takiej jak systemy artyleryjskie, przeciwlotnicze i rakietowe, powiedział minister i zaapelował: "im szybciej broń dotrze na miejsce, tym większa będzie pomoc i tym mniej ludzi zginie"

Źródło: PAP

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE