Kilkadziesiąt interwencji strażaków z powodu silnych porywów wiatru. Na szczęście bez ofiar w ludziach

i

Autor: Monika Półbratek Zdjęcie ilustracyjne

Ciężki weekend dla strażaków. Kilkadziesiąt interwencji, na szczęście bez ofiar

2022-01-31 7:59

Powalone drzewa i zerwane dachy. Na terenie miasta Siedlce i powiatu siedleckiego strażacy mieli pracowity weekend. Tylko w ciągu ostatniej nocy wyjeżdżali do różnych zdarzeń kilkadziesiąt razy. Szczęśliwie, obyło się jednak bez ofiar w ludziach.

– Tylko wczoraj (30 stycznia) od godz. 8.00 rano do tej chwili miały miejsce 32 nasze wyjazdy, związane z silnymi wiatrami i z wiatrołomami, czyli z powalonymi drzewami. Były też dwa przypadki, że zostały zniszczone dachy – budynku mieszkalnego oraz obory. Bardziej nietypowe zdarzenie miało miejsce w Broszkowie lub w Kotuniu, gdzie wiatr zerwał dach z przystanku autobusowego. Ale na szczęście, w naszym powiecie ten wiatr nie spowodował u nikogo obrażeń – mówi mł. bryg. Jacek Maciak, dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach.

Choć wichura już za nami, to jednak silny wiatr całkiem się jeszcze nie uspokoił i zdarzają się silniejsze porywy. Strażacy apelują więc do mieszkańców miasta i regionu, by wychodząc lub wyjeżdżając z domu, zachowywali dzisiaj ostrożność.

Sonda
Czy obawiasz się silnego wiatru?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE