wizualizacja ogrodzenia

i

Autor: fot. Straż Graniczna Wizualizacja ogrodzenia, które ma powstać przy granicy z Białorusią

Budowa ogrodzenia na granicy. Przęsła powstaną w siedleckim Mostostalu

2021-12-10 9:51

To będzie jedno z największych zleceń siedleckiego Mostostalu. Spółka ma wyprodukować elementy do ogrodzenia, które zostanie postawione na granicy polsko-białoruskiej.

- Przygotowania do tego ogromnego kontraktu trwają już od jakiegoś czasu - mówi Tomasz Hapunowicz, prezes Mostostalu. - Na tę ponad 180-kilometrową zaporę będzie zużyte ponad 50 tysięcy ton stali, z czego większość jest do przerobienia w Mostostalu Siedlce, w spółkach grupy Polimex i u naszych lokalnych kooperantów, więc zlecenie jest na prawdę olbrzymie - dodaje.

Choć zamówienie jest ogromne, to nieskomplikowane - zaznacza prezes Hapunowicz. - Do wykonania są powtarzalne elementy, przęsła stalowe, więc biorąc pod uwagę nasze miesięczne możliwości przerobowe, gdzie specjalizujemy się w wykonywaniu dużych, skomplikowanych konstrukcji chociażby dla energetyki, my jesteśmy w stanie sami kilka tysięcy ton takich przęseł sprefabrykować - przekonuje.

W przygotowaniu stalowych konstrukcji ogrodzenia pomoże też inna spółką skarbu państwa – Węglokoksem. Zapora na granicy polsko-białoruskiej ma być gotowa w połowie przyszłego roku.

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Odległości między miastami. Wiesz, gdzie jest dalej?

Pytanie 1 z 10
Gdzie jest dalej? Z Warszawy do...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE