ZTM przeprasza za kolejki do POP-ów. Darmowe bilety dla uczniów ważne do końca miesiąca

i

Autor: Pixabay

ZTM przeprasza za kolejki do POP-ów. Darmowe bilety dla uczniów ważne do końca miesiąca

2022-10-06 14:34

Od kilku dni punkty rzeszowskiego ZTM-u przeżywają prawdziwe oblężenie. Wszystko przez to, że uczniom, którym przysługują darmowe przejazdy MPK-mi potrzebne było przedłużenie ważności Rzeszowskiej Karty Miejskiej. To powodowało kolejki, w których nieraz trzeba było czekać do kilku godzin. ZTM przeprasza i zapowiada zmiany.

Trzy punkty, z których korzysta najwięcej mieszkańców, do końca października będą czynne dłużej niż dotychczas. Dokładnie chodzi o punkty w galerii Nowy Świat i w Plazie, które będą czynne od poniedziałku do soboty, od 10:00 do 20:00. Dłużej czynny będzie też punkt przy Dworcu Lokalnym. Ten będzie działał od poniedziałku do soboty od godz. 8:00 do 21:00.

ZTM przeprosił mieszkańców Rzeszowa za to, że muszą stać w długich kolejkach. – Chcemy przeprosić Państwa za zaistniałą sytuację, za to że przedłużenie ważności karty miejskiej i skorzystanie z bezpłatnych przejazdów dla rzeszowskich uczniów wiąże się dla Państwa z kłopotami i długim oczekiwaniem w kolejkach – pisze w swoim oświadczeniu dyrekcja ZTM-u.

Prezydent Rzeszowa zadecydował również, że uczniowie z zapisanym na Rzeszowskiej Karcie Miejskiej uprawnieniem do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską w roku szkolnym 2021/2022 do 31 października br. mogą korzystać z tej ulgi pod warunkiem posiadania podbitej legitymacji szkolnej.

"Jechał na czołówkę z policjantem".

Szykują się zmiany

ZTM zapowiedział, że pracuje nad tym, by od przyszłego roku pasażerowie mogli załatwić swoje sprawy nie wychodząc z domu. Nie pada jednak konkretny termin.

– Prowadzimy prace zmierzające do wprowadzenia internetowej obsługi pasażerów i kolejne aktualizacje kart w przyszłym roku będą już robione elektronicznie – informuje na koniec dyrekcja ZTM-u.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE