Zobaczmy się w Głogowie Małopolskim! Trwa społeczna akcja!

i

Autor: Stowarzyszenie Rozwój Głogowa Małopolskiego- Mieszkańcy

Zobaczmy się w Głogowie Małopolskim! Trwa społeczna akcja!

2020-02-10 13:10

Lokalne stowarzyszenie, Rozwój Głogowa Małopolskiego Mieszkańcy, rozpoczyna akcję rozdawania odblasków. Te mają poprawić przede wszystkim bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów na drogach na terenach zarówno zabudowanych, jak i niezabudowanych.

Szybciej zapadający zmrok, opady deszczu, deszczu ze śniegiem albo nawet samego śniegu – to wszystko może utrudniać kierowcom widoczność. Jeśli dodamy do tego, ciemne ubrania przechodniów i rowerzystów, to w efekcie dostaniemy zwiększone ryzyko wypadku.


Tego można by uniknąć mając ze sobą odblaski. Jak przyznaje Tomasz Skoczylas ze Stowarzyszenia Rozwój Gminy Głogów Małopolski Mieszkańcy- Jako kierowcy nie zawsze jesteśmy w stanie zobaczyć pieszego na tyle wcześnie, by móc prawidłowo zareagować. Czasem oślepiają nas też światła jadącego z przeciwka pojazdu. Stad też nasza akcja, w ramach której rozdajemy odblaski, by zmniejszyć ilość wypadków z udziałem pieszych i rowerzystów.


Dzięki założonym na ręce albo nogi odblaskom, kierowca jest w stanie dojrzeć idącego lub jadącego drogą człowieka już nawet z odległości 130-150 m. To daje mu czas na reakcję i wykonanie odpowiedniego manewru.


Po odblaski, poprzez fanpage Stowarzyszenia, mogą się zgłaszać wszyscy mieszkańcy Głogowa Małopolskiego– starsi, młodsi, a także uczniowie szkół i nauczyciele.


Społeczna akcja, realizowana wspólnie z Centrum Medycznym Medyk, trwać będzie przez cały rok.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE