Kolbuszowa: 5 lat więzienia za zniszczenie pięciu przystanków. Mężczyzna użył broni pneumatycznej

i

Autor: KPP Kolbuszowa

Zniszczył pięć przystanków. Mężczyzna strzelał z broni pneumatycznej

2022-01-26 15:52

Z wysoką karą musi się liczyć 22-latek z gminy Niwiska, który najprawdopodobniej jeszcze w sylwestra zniszczył przystanki w miejscowości Siedlanka i Kosowy. Młody mężczyzna wybił szyby w wiatach w dosyć niespotykany sposób, bo użył do tego broni pneumatycznej. Przez ponad 20 dni policjanci zbierali poszlaki, aż w końcu ustalili, że za wszystkim może stać właśnie 22-latek.

Prawie miesiąc trwały poszukiwania mężczyzny, który najprawdopodobniej jeszcze w sylwestrową noc zniszczył wiaty przystankowe w miejscowościach Siedlanka i Kosowy w gminie Niwiska. Całą sprawę zgłosił wtedy jeden z pracowników z Urzędu Gminy w Niwiskach. Wartość strat oszacowano wtedy na około 8 tys. zł. Przez ponad 20 dni policjanci zbierali dowody i materiały i w końcu ustalili, że za wszystkim może stać 22-latek. Tak właśnie było. - Funkcjonariusze pojechali do domu mężczyzny, gdzie zatrzymali 22-latka i zabezpieczyli posiadaną przez niego broń pneumatyczną informują kolbuszowscy mundurowi.

CZYTAJ TAKŻE: Ciężarówka wyprzedzała na skrzyżowaniu. Kierowca twierdził, że inni jechali ZA WOLNO

Może go spotkać naprawdę wysoka kara

Policjanci przedstawili młodemu mężczyźnie zarzuty uszkodzenia pięciu wiat przystankowych. 22-latek szybko przyznał się do zarzutów. Teraz, za uszkodzenie przystanków, może dostać nawet 5 lat więzienia.

Kierowcy na celowniku policyjnego drona! Gigantyczne mandaty
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE