Znamy wyniki RBO 2022! Rekordowa liczba głosów i bonus za aktywność dla osiedla Bzianka!

2021-10-15 14:24
Rekordowa liczba głosów i bonus za aktywność dla osiedla Bzianka! Znamy wyniki RBO 2022!
Autor: Materiały prasowe/ G. Bukała UM Rzeszów

Znamy wyniki RBO 2022! Łącznie w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2022 zrealizowanych będzie w sumie blisko 40 propozycji mieszkańców. Przypomnijmy do rozdysponowania było ponad 8 milionów złotych. Radni Rozwoju Rzeszowa zaś zapowiedzieli już wniosek o zwiększenie puli na rok 2023.

Sprzęt dla OSP Zalesie, doposażenie placów zabaw oraz urządzenie parków miejskich w rejonie szkoły podstawowej przy ulicy Bł. Karoliny - to trzy z czterech wygranych projektów zgłoszonych do rzeszowskiego budżetu obywatelskiego w kategorii miejskich inwestycji. Łącznie na zadania w przyszłorocznej edycji budżetu obywatelskiego oddanych zostało niemal 71 tysięcy głosów. W większości - rzeszowianie głosowali przez Internet, tylko 513 głosów oddanych zostało w sposób tradycyjny. - Chciałbym bardzo serdecznie podziękować rzeszowianom za tak wspaniałą aktywność. W tej edycji RBO został pobity rekord – oddano aż blisko 71 tys. głosów. Dzięki tak dużej liczbie głosów możemy powiedzieć, że ten budżet rzeczywiście jest obywatelski – mówił podczas piątkowej konferencji Konrad Fijołek.

CZYTAJ TAKŻE: Studenci Politechniki Warszawskiej zaprojektują centrum Stalowej Woli!

Które projekty wygrały?

W kategorii zadań osiedlowych najwięcej głosów zgarnął projekt z Zalesia- „Arena-Park Zalesie - poprawa infrastruktury sportowej - kontenerowy zespół szatniowy”. Na drugim miejscu znalazł się remont placu zabaw przy ul. Podchorążych, na trzecim- Plac zabaw z boiskiem do sportów plażowych na osiedlu Przybyszówka.

W tym roku bonus o wartości 200 tysięcy złotych dla najaktywniejszego osiedla z liczbą ponad 108% głosów odebrała Bzianka. Dzięki temu poza modernizacją Domu Strażaka, Rada Osiedla wygrane pieniądze będzie mogła przeznaczyć na inny ważny dla mieszkańców tej części miasta cel.

Kategoria trzecia to tzw. zadania miękkie. Tu rzeszowianie postawili przede wszystkim na organizację 100-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej Rzeszów – Zalesie, imprezy z cyklu „Senior aktywny kulturalnie” oraz zajęcia sportowe “Łączy nas piłka”. To właśnie te zadania cieszyły się największym poparciem wśród mieszkańców.

Wśród wygranych projektów zabrakło za to m.in. wartej milion złotych akcji sadzenia drzew w mieście oraz wydarzeń zaproponowanych przez I LO w Rzeszowie związanych z przypadającymi w przyszłym roku rocznicami urodzin i śmierci Ignacego Łukasiewicza. Obydwa, jak zapowiedział już prezydent Rzeszowa, Konrad Fijołek dostaną wsparcie z miejskiego budżetu.

>>Tu<< znajdziecie listę wszystkich wygranych projektów.

Centrum Minecraft w Rzeszowie już otwarte!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE