Zimowe Mistrzostwa Polski w skokach do wody w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

2023-02-03 16:14

W piątek rozpoczęły się Zimowe Mistrzostwa Polski w skokach do wody. Zawody będą rozgrywane przez 3 dni, a rywalizacja została podzielona na cztery kategorie wiekowe. Na listach startowych znajduje się ścisła krajowa czołówka. Areną zmagań jest basen przy ulicy Matuszczaka w Rzeszowie.

Zimowe Mistrzostwa Polski 2023 w Rzeszowie

Trwają Zimowe Mistrzostwa Polski w skokach do wody. Listy startowe zawodów odbywających się na basenie przy ulicy Matuszczaka w Rzeszowie wyglądają naprawdę imponująco. Do mistrzostw zgłoszona została ścisła krajowa czołówka, w tym reprezentanci Polski i członkowie kadr narodowych z ubiegłego roku. Zmagania są jednocześnie eliminacjami do składu w reprezentacji na 2023 rok. Spośród reprezentantów Klubu Sportów Wodnych Stal Rzeszów będzie można zobaczyć m.in. Kaję Skrzek, Aleksandrę Błażowską i Marię Łukaszewicz. Dwie pierwsze zawodniczki specjalizują się w skokach z trampoliny, Maria Łukaszewicz skacze także z wieży. W gronie mężczyzn zaprezentują się m.in. Kacper Lesiak i Andrzej Rzeszutek skaczący z trampolin, którzy będą rywalizować m.in. w skokach synchronicznych. Warto wspomnieć także Roberta Łukaszewicza i Filipa Jachima specjalizujących się w skokach z wieży.

Bezpłatny wstęp dla widzów

Do Rzeszowa przybyli także zawodnicy z Warszawy, Tychów, Częstochowy i Katowic. Swoje umiejętności zaprezentują m.in. członkowie Kadry Narodowej Juniorów z 2022 roku - Emilia Witek, Natalia Piwowarska, Nataniel Dynak i Piotr Kolasa.

Zawody na basenie przy ulicy Matuszczaka mogą obejrzeć wszyscy zainteresowani wodną rywalizacją. Wstęp na zawody jest bezpłatny. W piątek zmagania potrwają do 19.00. W sobotę rywalizacja rozpocznie się o 9.30 i potrwa do 19, a w niedzielę skoczkowie startować będą od 9.30 do 13.20. Łącznie zaplanowano 21 startów.

Serdecznie zapraszamy kibiców na trybuny. Skoki do wody to dyscyplina bardzo widowiskowa, wspaniale się ją ogląda. Tym bardziej w wykonaniu topowych zawodników i na tak pięknej pływalni, jaką obecnie dysponujemy. Jestem przekonany, że to będzie wspaniały weekend, pełen niezapomnianych wrażeń – przekonuje Kazimierz Łukaszewicz, prezes KSW Stal Rzeszów.

Krzysztof Jackowski mówi o tym jak będzie rok 2023 dla mieszkańców Rzeszowa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE