Zima jeszcze wróci na Podkarpacie? Sprawdziliśmy

2020-03-12 6:50
Zima jeszcze wróci na Podkarpacie? Sprawdziliśmy
Autor: Pixabay

W tym sezonie zimowym śniegu było jak na lekarstwo. Czy to się może zmienić?

Mówią, że w marcu jak w garcu i się nie mylą. W tym roku zima przypominała późną jesień albo wczesną wiosnę. Śniegu praktycznie nie było. Na Podkarpaciu można go było podziwiać w zasadzie jedynie w Bieszczadach. Mieszkańcy naszego regionu mogli za to podziwiać typowie dla wiosny chmury burzowe i zamiast zamieci zmagać się z silnymi podmuchami wiatru.

Czy zima jeszcze da o sobie znać? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Długoterminowa prognoza pogody dla Podkarpacia

Najbliższe dni zapowiadają się ciepło. Temperatura będzie oscylowała między 4 a 14 kreskami powyżej zera. 23 marca IMGW prognozuje jednak śnieg. Chmury przykryją niemal całe niebo, a termometry wskażą 1 stopień Celsjusza, co przez wiatr odczujemy jako -4 stopnie. Chłodna będzie też noc z 23 na 24 marca.

24 marca z kolei będzie słoneczny, ale już dzień później, bo 25 marca szykuje się "powtórka z rozrywki". Tym razem spadnie deszcz ze śniegiem.

Wiele wskazuje więc na to, że chowanie ciepłych butów na dno szafy nie jest jeszcze dobrym pomysłem.

52284 - Koronowirus w Polsce. Puste pułki w sklepach! Czego brakuje?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE