Zdecyduj, co powstanie w Krośnie! Oddaj głos w budżecie obywatelskim!

2021-10-19 12:48
Zdecyduj, co powstanie w Krośnie! Ruszyło głosowanie na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego!
Autor: Pixabay.com/ ulleo

Głosowanie już się rozpoczęło i potrwa do 9 listopada. W tym czasie mieszkańcy miasta Krosno oddać mogą łącznie dwa głosy - jeden na projekt ogólnomiejski, tu wybierać można spośród 17 zgłoszonych propozycji, oraz jeden na projekt osiedlowy. W przypadku tych ostatnich, na liście do głosowania jest 25 propozycji.

Głosowanie rozpoczęło się oficjalnie dziś po północy. A jest z czego wybierać, bo tym razem o poparcie mieszkańców walczy 17 projektów ogólnomiejskich i 25 osiedlowych. Wśród nich, jak mówią urzędnicy, są i projekty zaskakujące i te bardziej „przyziemne”, związane z rozbudową infrastruktury w mieście, nie zabrakło tzw. zadań miękkich, na przykład o charakterze społecznym. W głosowaniu na zadania mieszkańcy Miasta Szkła oddać mogą łącznie dwa głosy - jeden na projekt ogólnomiejski i jeden na projekt osiedlowy. Swoje poparcie dla konkretnego zadania wyrazić mogą aż na 3 sposoby.

CZYTAJ TAKŻE: RZESZÓW. Tysiące chryzantem pojawi się na miejskich klombach i w donicach

Jak głosować?

- Głosować można za pomocą aplikacji elektronicznej dostępnej na stronie internetowej budżetu obywatelskiego, za pomocą papierowej karty do głosowania, którą można odebrać w budynkach Urzędu Miasta Krosna przy ul. Lwowskiej 28a oraz ul. Staszica 2, po okazaniu dokumentu ze zdjęciem pozwalającego na weryfikację tożsamości oraz za pomocą elektronicznego podpisu. Tu kartę trzeba najpierw odebrać w jednym z budynków Urzędów Miasta, zagłosować i podpisaną elektronicznie wysłać na adres podany na stronie internetowej budżetu obywatelskiego - wyjaśnia Joanna Sowa, rzecznik Urzędu Miasta Krosna.

Listę zgłoszonych projektów znajdziecie >>TUTAJ<<. Przypomnijmy - do rozdysponowana jest ponad 2 mln zł, z czego 458 tys. zł przeznaczone jest na projekty ogólnomiejskie, pozostałe na zadania osiedlowe. Głosowanie trwa do 9 listopada.

Jak pomóc bliskiej osobie z anoreksją?
Sonda
Czy nauczyciele powinni zarabiać więcej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE