Zamiast zarobić na sprzedaży w internecie, straciła pieniądze!

2021-10-13 15:22
Zamiast zarobić na sprzedaży w internecie, straciła pieniądze!
Autor: Joshua Woroniecki

Mieszkanka powiatu sanockiego oferując na jednym z portali internetowych towar do sprzedania, zamiast zarobić, straciła swoje pieniądze. Jak do tego doszło? Policja ostrzega i przypomina, żeby nie klikać w żaden przesyłany nam link. Zwraca uwagę także na to, że bez względu jaką rolę pełnimy w internetowych zakupach, musimy uważać.

Jak poinformowała w środę podkarpacka policja, z kobietą, która wystawiła towar na sprzedaż, skontaktował się rzekomy nabywca. - Następnie wysłał jej link, w celu odebrania wpłaconych pieniędzy. Kobieta kliknęła w podany link, a następnie postępowała zgodnie z podaną instrukcją. Po sprawdzeniu stanu konta, okazało się, że zamiast wpływu, z jej konta zostały przelane pieniądze – podała policja.

CZYTAJ TAKŻE: TARNOBRZEG. Nie na „policjanta”, a metodą na „przewałkę”. 64-latka dała się oszukać

Sprzedajesz, kupujesz? Zachowaj ostrożność

Jak podkreśla policja, sytuacja pokazuje, że bez względu na to, w jakiej roli występujemy podczas korzystania z internetowych zakupów, zawsze musimy zachować ostrożność i stosować zasadę ograniczonego zaufania.

- Przede wszystkim nigdy nie należy wchodzić w linki niewiadomego pochodzenia bądź przesłane przez nieznaną nam osobę. Linki możemy otrzymać za pomocą SMS-a, na komunikator, czy też na skrzynkę poczty elektronicznej. Pamiętaj, że każdy taki link może spowodować utratę pieniędzy z konta – ostrzegają policjanci.

Również, oferując towar do sprzedaży, nie powinniśmy podawać więcej danych niż te, które są niezbędne do przeprowadzenia transakcji.

Pijany kierowca nie dał rady utrzymać się na nogach!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE