TARNOBRZEG. Nie na „policjanta”, a metodą na „przewałkę”. 64-latka dała się oszukać

2021-10-13 14:49
Bytów: Znalazł portfel i zaniósł go na policję. W środku były narkotyki
Autor: Pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE Bytów: Znalazł portfel i zaniósł go na policję. W środku były narkotyki

Nie na „policjanta”, a metodą na tak zwaną „przewałkę” dała się oszukać 64-latka z Tarnobrzega. Seniorka w ten sposób straciła 1600 złotych. A wszystko zaczęło się przed tarnobrzeskim bankiem, z którego dopiero co wyszła kobieta. To wtedy podszedł do niej mężczyzna twierdząc, że znalazł plik pieniędzy. Co było dalej?

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 12, w rejonie ulic Sienkiewicza i Sikorskiego w Tarnobrzegu. Z ustaleń policjantów wynika, że 64-letnia kobieta przyszła do banku, aby wypłacić gotówkę. Gdy wyszła z placówki, idąc w kierunku przejścia dla pieszych, została zaczepiona przez nieznanego mężczyznę, który twierdził, że znalazł zwitek banknotów. - Znalazca zwrócił się do kobiety z prośbą, aby była świadkiem nietypowej sytuacji i poczekała z nim przez chwilę, na właściciela gotówki, który zapewne wróci w to miejsce, szukać swojej zguby - informują tarnobrzescy policjanci. Po krótkim czasie podszedł do nich starszy mężczyzna i oskarżył o kradzież pieniędzy. Później zażądał, by pokazali mu co mają w portfelach. Seniorka posłuchała go, ale portfel do torebki włożyła chudszy o 1600 złotych. O tym, że straciła pieniądze zorientowała się dopiero w domu.

CZYTAJ TAKŻE: Tym razem się udało. 72-latka nie dała się nabrać metodzie „na policjanta”

Policja podaje rysopis sprawców

Mundurowi szukają złodziei. Oto rysopis sprawców:

  • Pierwszy z mężczyzn (znalazca) – wzrost około 180 cm, wiek około 60 lat, włosy ciemne szpakowate na skroniach. Ubrany był w niebieskie jeansy i czarną kurtkę do pasa.
  • Drugi sprawca: był ubrany w płaszcz prochowiec w ciemnobeżowym kolorze i ciemne buty, na głowie miał kaszkiet. Mężczyzna nosił okulary optyczne.
W Rzeszowie powstała pierwsza solarna stacja do ładowania hulajnóg
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE