Z Jasionki do Eindhoven! Od 6-go listopada będzie można polecieć z Podkarpacia do Holandii

i

Autor: Pixabay.com

Z Jasionki do Eindhoven! Od 6-go listopada będzie można polecieć z Podkarpacia do Holandii!

2020-10-08 14:22

Połączenie obsłuży największa tania linia lotnicza w Europie środkowo-wschodniej, czyli Wizz Air. W listopadzie będzie latał do Holandii i z powrotem w poniedziałki oraz piątki.

Wizz Air wkracza na Podkarpacie

Nowy kierunek i nowy przewoźnik. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka rozszerza siatkę połączeń i wpuszcza na swoje pasy startowe Wizz Aira. Ten już początkiem listopada mieszkańców regionu zabierze do Holandii. Miejscem docelowym będzie drugie największe lotnisko w Niderlandach, czyli Eindohoven.

Rejsy zaplanowane są w listopadzie w poniedziałki i piątki, zaś w grudniu we wtorki i soboty. Wylot z Holandii przewidziany jest na godzinę 9.00. W drogę powrotną do Rzeszowa samolot wystartuje o 11.35.

Wizz Air to największa tania linia lotnicza w Europie środkowo-wschodniej. Dysponuje flotą 133 samolotów typu Airbus A320 i A321. Uznawana jest za jedną z dziesięciu najbezpieczniejszych linii lotniczych na świecie. Do Eindhoven samoloty Wizz Aira latają także z: Gdańska, Katowic, Krakowa, Lublina, Poznania , Warszawy i Wrocławia- czytamy w informacji prasowej.

Co zobaczyć w Eindhoven?

W Eindhoven, leżącym w Północnej Brabancji, zobaczyć można m.in. Philips Museum. To właśnie tam koncern umieścił wszystkie etapy swojego rozwoju- począwszy od pierwszej żarówki z żarnikiem z włókna węglowego, przez radia, aparaty rentgenowskie, sprzęt AGD i RTV, po urządzenia z rynku automatyki użytkowej.

Eindhoven jest miastem wielokulturowym i uniwersyteckim. Według danych- w roku ubiegłym do Holandii z rejonu Rzeszowa podróżowało łącznie 0,5 mln pasażerów. Szacuje się, ze mieszkańcy Podkarpacia stanowili około 15 % tej liczby czyli około 80 tysięcy osób. To właśnie Brabancja Północna jest jednym z największych obok Flevoland, Limburgii i Południowej Holandii skupiskiem Polonii w tym kraju.

Pokaz multimedialny, obrazy 3d i zdjęcia autorstwa Zdzisława Beksińskiego
Posłuchaj o gąbce konjac i zasadach jej użytkowania. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE