Wybory w Rzeszowie. Małgorzata Grzywa będzie nową kandydatką? Jaki ma program wyborczy?

2021-05-11 10:17
Wybory w Rzeszowie. Małgorzata Grzywa będzie nową kandydatką? Jaki ma program wyborczy?
Autor: Pixabay/max_gloin Wybory w Rzeszowie. Małgorzata Grzywa będzie nową kandydatką? Jaki ma program wyborczy?

Wybory w Rzeszowie za miesiąc, a wśród kandydatów pojawiła się Małgorzata Grzywa. Przedstawiła założenia swojego programu – uważa między innymi, że Rzeszów ma stać się przedwojennym Lwowem, a w mieście musi powstać Opera Rzeszowska i Akademia Kultury i Sztuki Politycznej. Nie wiadomo do końca, czy Małgorzacie Grzywie uda się wystartować w wyborach. Jakie ma inne pomysły na Rzeszów?

Wybory w Rzeszowie za pasem, a wśród kandydatów pojawiła się ona – Małgorzata Grzywa, była wójt gminy Oświęcim, z wykształcenia ekonomistka, kandydatka komitetu wyborczego Polska 2050, który nie jest tożsamy z partią Szymona Hołowni. Małgorzata Grzywa zapowiada zmiany nie tylko w strukturach miasta, ale i postrzeganiu samego Rzeszowa. Chce, aby stolica Podkarpacia kultywowała tradycje Opery Lwowskiej i na jej wzór ma powstać Opera Rzeszowa. Kandydatka chce powołać również Akademia Kultury i Sztuki Politycznej. Co jeszcze planuje Małgorzata Grzywa?

CZYTAJ TAKŻE: Wybory w Rzeszowie. Konrad Fijołek: Rządzący chcą wpłynąć na wyniki wyborów

Wybory w Rzeszowie. Małgorzata Grzywa główne założenia programu

Program wyborczy kandydatki zakłada między innymi powołanie Powszechnego Samorządu Gospodarczego Podkarpacia jako partnera samorządu terytorialnego w procesie rozwoju miasta i regionu. Małgorzata Grzywa, gdy zostanie prezydentem Rzeszowa ogłosi konkursy na wiceprezydentów, a także do zarządów i rad nadzorczych miejskich spółek komunalnych.

W urzędzie chce otaczać się wokół wyspecjalizowanych pracowników, dlatego planuje konkursy również na stanowiska kierownicze. W planach ma także stworzenie obywatelskiego 30-letniego planu rozwoju miasta.

Wybory w Rzeszowie. Małgorzata Grzywa będzie nową kandydatką?

Wszystkie plany Małgorzaty Grzywy mogą jednak pozostać tylko planami. Jej komitet wyborczy Polska 2050 zgłosił swoja kandydatkę do startu w wyborach na prezydenta Rzeszowa do Państwowej Komisji Wyborczej, ale pojawił się problem. PKW twierdzi, że jest za późno, bo termin zgłoszenia kandydatów upłynął nieodwracalnie 16 kwietnia. W razie odmowy rejestracji Małgorzaty Grzywy Komitet Wyborczy Polska 2050 zapowiada kroki prawne.

Maturzyści z Rzeszowa opowiadają o tym, co było na maturze z polskiego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE