Wybory w Rzeszowie. Małgorzata Grzywa będzie nową kandydatką? Jaki ma program wyborczy?

2021-05-11 10:17
Wybory w Rzeszowie. Małgorzata Grzywa będzie nową kandydatką? Jaki ma program wyborczy?
Autor: Pixabay/max_gloin Wybory w Rzeszowie. Małgorzata Grzywa będzie nową kandydatką? Jaki ma program wyborczy?

Wybory w Rzeszowie za miesiąc, a wśród kandydatów pojawiła się Małgorzata Grzywa. Przedstawiła założenia swojego programu – uważa między innymi, że Rzeszów ma stać się przedwojennym Lwowem, a w mieście musi powstać Opera Rzeszowska i Akademia Kultury i Sztuki Politycznej. Nie wiadomo do końca, czy Małgorzacie Grzywie uda się wystartować w wyborach. Jakie ma inne pomysły na Rzeszów?

Wybory w Rzeszowie za pasem, a wśród kandydatów pojawiła się ona – Małgorzata Grzywa, była wójt gminy Oświęcim, z wykształcenia ekonomistka, kandydatka komitetu wyborczego Polska 2050, który nie jest tożsamy z partią Szymona Hołowni. Małgorzata Grzywa zapowiada zmiany nie tylko w strukturach miasta, ale i postrzeganiu samego Rzeszowa. Chce, aby stolica Podkarpacia kultywowała tradycje Opery Lwowskiej i na jej wzór ma powstać Opera Rzeszowa. Kandydatka chce powołać również Akademia Kultury i Sztuki Politycznej. Co jeszcze planuje Małgorzata Grzywa?

CZYTAJ TAKŻE: Wybory w Rzeszowie. Konrad Fijołek: Rządzący chcą wpłynąć na wyniki wyborów

Wybory w Rzeszowie. Małgorzata Grzywa główne założenia programu

Program wyborczy kandydatki zakłada między innymi powołanie Powszechnego Samorządu Gospodarczego Podkarpacia jako partnera samorządu terytorialnego w procesie rozwoju miasta i regionu. Małgorzata Grzywa, gdy zostanie prezydentem Rzeszowa ogłosi konkursy na wiceprezydentów, a także do zarządów i rad nadzorczych miejskich spółek komunalnych.

W urzędzie chce otaczać się wokół wyspecjalizowanych pracowników, dlatego planuje konkursy również na stanowiska kierownicze. W planach ma także stworzenie obywatelskiego 30-letniego planu rozwoju miasta.

Wybory w Rzeszowie. Małgorzata Grzywa będzie nową kandydatką?

Wszystkie plany Małgorzaty Grzywy mogą jednak pozostać tylko planami. Jej komitet wyborczy Polska 2050 zgłosił swoja kandydatkę do startu w wyborach na prezydenta Rzeszowa do Państwowej Komisji Wyborczej, ale pojawił się problem. PKW twierdzi, że jest za późno, bo termin zgłoszenia kandydatów upłynął nieodwracalnie 16 kwietnia. W razie odmowy rejestracji Małgorzaty Grzywy Komitet Wyborczy Polska 2050 zapowiada kroki prawne.

Maturzyści z Rzeszowa opowiadają o tym, co było na maturze z polskiego
Sonda
Czy masz już plany na wakacje?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE