Wybory w Rzeszowie. Fijołek z poparciem Budki i Trzaskowskiego. Odniósł się do nowej daty wyborów na prezydenta

2021-04-30 12:21
WYBORY RZESZÓW: Fijołek z poparciem Budki i Trzaskowskiego. Odniósł się do nowej daty wyborów na prezydenta
Autor: Weronika Kasza

Czerwiec w Polsce to miesiąc symbol, który jednoznacznie kojarzy się z wolnością- mówił podczas konferencji prasowej Konrad Fijołek, kandydat na prezydenta miasta Rzeszowa, w odniesieniu do nowej daty wyborów na włodarza stolicy innowacji. Jego zdaniem, obóz rządzący tą decyzją zlekceważył mieszkańców miasta.

Wybory w Rzeszowie planowane na 9-go maja, po rekomendacji Głównego Inspektora Sanitarnego,a decyzją premiera, przełożone zostały na 13-go czerwca.

-Wybory zostały przełożone na czerwiec, a czerwiec to w Polsce miesiąc symbol, który jednoznacznie kojarzy się z wolnością. (…) Głęboko wierzę, że właśnie w Rzeszowie i właśnie w czerwcu teraz zacznie się od Rzeszowa powrót Polski do wolności, powrót Polski do Polski samorządowej, powrót nas wszystkich do tej idei samorządności. Jestem głęboko przekonany, że mieszkańcy Rzeszowa w tym czerwcu 2021 idei samorządności dadzą zwycięstwo- mówił Fijołek.

CZYTAJ TAKŻE: Wybory wygrywa Konrad Fijołek. Wyborcy PiS podzieleni [Sondaż IBS dla LokalnaPoliyka.pl]

Fijołek z poparciem Budki i Trzaskowskiego.

Dziękował także wszystkim, którzy do tej pory poparli jego kandydaturę. Jednym z nich, jest Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

Bardzo się cieszę, że po raz kolejny jestem w Rzeszowie, ze mogę osobiście udzielić wsparcia Konradowi Fijołkowi. Wsparcia, które przede wszystkim świadczy o tym, że samorządowcy popierają samorządowców, prawdziwych gospodarzy, ludzi, którzy zjedli zęby na samorządzie, znają swoje miasta, którzy znają potrzeby miasta i są w stanie zaplanować jego przyszłość (…) My mamy samorząd w naszym DNA, nie tylko w Platformie, ale szerzej także w całej Koalicji- mówił Trzaskowski.

Podkreślał także rozmiar wsparcia, jakie Fijołek otrzymuje od innych samorządowców - tych, którzy już stolicę Podkarpacia odwiedzili, jak również od tych, którzy taką wizytę planują.

Dzisiaj Rzeszów może stać się symbolem nadziei, że Polska może być inna, że wspólnota i porozumienie gwarantują sukces. (…) Oznaką słabości tego rządu jest przesunięcie wyborów, jest próba wpłynięcia a coś, co może pozytywnie zmienić Rzeszów. My się tych wyborów nie boimy, jesteśmy przygotowani. Byliśmy przygotowani na maj, jesteśmy przygotowani na czerwiec- mówił Borys Budka, szef PO.

Konferencja odbyła się na kilka godzin przed Radą Krajową Platformy Obywatelskiej.

Drogowskazy: o tym kto i dlaczego korzysta dziś z darknetu. TO MATERIAŁ Z CYKLU DOBRZE POSŁUCHAĆ
W Rzeszowie powstanie hala technologiczna dla pociągów

Czy zdałbyś test na prawo jazdy? Tylko dla mistrzów kierownicy [QUIZ]

Pytanie 1 z 17
Czy za tym znakiem, w razie zatrzymania pojazdu wskutek zatoru drogowego, masz obowiązek zachować odstęp od poprzedzającego pojazdu nie mniejszy niż 5m?
Czy za tym znakiem, w razie zatrzymania pojazdu wskutek zatoru drogowego, masz obowiązek zachować odstęp od poprzedzającego pojazdu nie mniejszy niż 5m?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE