WSIiZ w Rzeszowie oblegany przez studentów. Liczba chętnych o połowę większa niż rok temu

2022-08-11 16:01
WSIiZ w Rzeszowie oblegany przez studentów. Liczba chętnych o połowę większa niż rok temu
Autor: pixabay.com/vgnk

WSIiZ w Rzeszowie podsumował pierwszy etap rekrutacji. - Studia chce podjąć ponad 50 procent więcej osób niż w zeszłym roku – poinformowała Mariola Pikor, kierownik Działu Marketingu Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania.

To wynik podsumowania I tury rekrutacji w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Prawie cały wzrost dotyczy studiów stacjonarnych. W tym trybie, w nowym roku akademickim, naukę ma rozpocząć ok. 2,5 razy więcej studentów niż na studiach niestacjonarnych.

Rekrutacja WSIiZ w Rzeszowie. Jakie kierunki najchętniej wybierali studenci?

Największym zainteresowaniem. wśród studentów polskojęzycznych I stopnia, cieszyły się kierunki: informatyka, programowanie, logistyka, zarządzanie oraz grafika komputerowa i produkcja multimedialna. Na studiach II stopnia natomiast było to zarządzanie. W języku angielskim najwięcej osób chciało kształcić się na informatyce, zarządzaniu oraz pielęgniarstwie.

Można jeszcze startować w drugiej turze

9 sierpnia na WSIiZ rozpoczęła się II tura rekrutacji na studia stacjonarne jak i niestacjonarne. Można wciąż aplikować między innymi na zarządzanie, pielęgniarstwo oraz na kosmetologię. W ofercie WSIiZ znajduje się 18 kierunków i ścieżek kształcenia na studiach polskojęzycznych oraz 5 kierunków i ścieżek na studiach anglojęzycznych. Aplikować można do końca września.

Studenci przejęli miasto! Trwają 27. Rzeszowskie Juwenalia

Więcej kandydatów z Ukrainy

Tegoroczna rekrutacja to także wzrost liczby kandydatów z Ukrainy. Od wybuchu wojny uczelnia zaangażowała się w pomoc w uchodźcom. Działa świetlica dla mam i dzieci. Uczelnia udzielała także pomocy psychologicznej, wspierała uchodźców w poszukiwaniu pracy i w nauce języka polskiego.

W październiku studia we WSIiZ podejmą młodzi ludzie z około 50 krajów świata. Najliczniej reprezentowane są: Kazachstan, Ukraina, Zimbabwe, Indie, Nigeria, Turcja, Maroko, Algieria, Egipt, Nepal i Pakistan

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE