Wilk na drodze w Bieszczadach. Jedziecie tam na ferie? Uważajcie!

2023-01-16 14:53

Dzikie zwierzęta w Bieszczadach nie powinny dziwić. Zaskakujące może być fakt, że te coraz częściej podchodzą do zabudowań i mniej boją się ludzi. Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne opublikowało zdjęcia wilka idącego przez drogę w Bieszczadach. Zaapelowano o ostrożność.

Na dzikie zwierzęta zawsze trzeba uważać. Szczególnie teraz, gdy na Podkarpaciu rozpoczęły się ferie zimowe 2023 i wiele osób może wybrać Bieszczady jako miejsce odpoczynku. Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne opublikowały na swoim facebookowym profilu zdjęcia i informację o wilku, który szedł drogą. Zaapelowano o ostrożność.

- Podróżując w Bieszczady uważajcie na drogach, coraz częściej można spotkać dzikie zwierzęta. Przy DK84 w godzinach popołudniowych, podleśniczy leśnictwa Stefkowa spotkał wilka – napisano w poście.

Jak zachować się podczas spotkania z dzikim zwierzęciem?

Podczas odpoczynku w Bieszczadach można spotkać na swojej trasie dzikie zwierzęta. Jak zachować się w takiej sytuacji? Zwierzę w czasie spotkania z człowiekiem może zachować się nieprzewidywanie.

- Gdy spotkacie w lesie agresywne zwierzę starajcie się jak najszybciej oddalić na bezpieczną odległość. Zdrowe leśne zwierzęta najczęściej same unikają spotkania z ludźmi, a w lesie musimy unikać tylko tych, które nas się nie boją. Zwierzęta są nieprzewidywalne w czasie godów i wtedy nawet rogacz sarny czy byk jelenia może być agresywny, podobnie jak przysłowiowy ranny odyniec. Podobnie może być, gdy zaskoczymy matkę z młodymi w sytuacji, gdy nie może szybko uciec. Wtedy nawet sympatyczna i płochliwa sarna broniąca swojego koźlęcia potrafi atakować człowieka ostrymi raciczkami. Spotkania z dziwnie zachowującymi się zwierzętami trzeba zgłosić leśnikom – czytamy na stronie Lasów państwowych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE