Wiemy dokąd nocą tupta jeż! Rzeszów zadba o zwierzęta

i

Autor: Pixabay

Wiemy dokąd nocą tupta jeż! Rzeszów zadba o zwierzęta

2021-10-25 15:30

Dobra informacja dla rzeszowskich jeży. Co prawda miejskie parki – jak zawsze - będą sprzątane z liści, ale wyłącznie z alejek. Wszystko po to, żeby jeżyki, które żyją w parkach nie bały się hałasu, jakie powodują dmuchawy. To nie koniec dobrych informacji dla kolczastych zwierzaczków, bo Urząd Miasta planuje postawić w parkach małe domki, w których jeżyki będą mogły w ciszy i spokoju przespać zimę.

Dokąd nocą tupta jeż? Te z Rzeszowa na pewno za cel swoich wypraw wezmą miejskie parki. I to z dwóch powodów. Po pierwsze będą tam miały święty spokój, bo w tym roku, dmuchawy do sprzątania będą mogły zdmuchiwać wyłącznie liście z alejek na tereny zielone. Mało tego, bo urząd miasta kupi jeżykom małe drewniane budki, w których kolczaści przyjaciele będą mogły sobie smacznie spać w ciepłych domkach.

- Tych budek będzie okołu stu i będą one rozsiane po wszystkich parkach w mieście. W tych „domkach” jeże będą mogły sobie w spokoju spać. Dodatkowo bo terenach zielonych w parkach, czyli tam gdzie rośnie trawa, nikt nie będzie sprzątał. Dmuchawy w parkach będą sprzątały tylko alejki – mówi Maciej Chłodnicki z rzeszowskiego ratusza.

CZYTAJ TAKŻE: Słodko-gorzki weekend dla rzeszowskich drużyn. Stal zwycięska, Resovia „na tarczy”

Kiedy jeże będą mogły się wprowadzić do nowych domków?

Wszystkie jeże mają czas do początku listopada, żeby pozałatwiać wszystkie swoje ważne sprawy na mieście. Dopiero od nowego miesiąca rzeszowskie jeżyki będą mogły wyszukiwać i wprowadzać się do swoich nowych mieszkań. Tam z pewnością szybko się zaaklimatyzują i z jeszcze większą przyjemnością zapadną w sen zimowy. Dobranoc!

Pirat drogowy wyprzedzał "na trzeciego" na krajowej 65
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE