Wesela w czasach pandemii: Nowe obostrzenia od listopada? Premier Morawiecki odpowiada

2020-09-10 8:24
 Wesela w czasach pandemii: Nowe obostrzenia od listopada? Premier Morawiecki odpowiada
Autor: Pixabay

Na weselach wciąż pojawiają się nowe ogniska koronawirusa. Dlatego rząd rozważa wprowadzenie kolejnych obostrzeń od października. Jakie będą limity osób na weselu? Czy będzie zakaz tańczenia?

Nowe wytyczne dla wesel od końca października

Wszystko wskazuje na to, że osoby planujące wesele w listopadzie muszą przygotować się na różne scenariusze imprezy. Rząd rozważa bowiem wprowadzenie dodatkowych obostrzeń dla wesel. Prawdopodobnie zmniejszona będzie liczba gości:

- Czy nie wdrożymy pewnych obostrzeń np. zmniejszenia (gości - red.) ze 150 do 100 osób, tego nie mogę dziś obiecać, ponieważ widzimy, że jest to problem - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas środowej sesji Q&A na Facebooku.

Wprowadzenia większych limitów w liczbie gości domaga się też sanepid. GIS chce ograniczyć liczbę gości na weselach do 50 osób. Taką propozycję Jarosław Pinkas chce przedstawić premierowi już podczas najbliższego spotkania. Jednocześnie GIS życzyłby sobie, by zmiany obowiązywały już od października.

Zakaz tańczenia na weselach

Dodajmy, że ogniska koronawirusa na weselach to problem nie tylko w Polsce. Madryt na przykład z tego powodu od 7 września wprowadził zakaz tańczenia na weselach i komuniach.

Więcej pisaliśmy tutaj: Zakaz tańczenia na weselach: Czy będzie wprowadzony w Polsce? [OBOSTRZENIA]

Wesela: Limity gości

Obecnie w Polsce obowiązują następujące limity gości na weselach:

  • 150 w strefie zielonej
  • 100 w strefie żółtej
  • 50 w strefie czerwonej
Borowik szlachetny. Dlaczego warto jeść prawdziwka?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE