Wataha wilków na granicy dwóch bieszczadzkich miejscowości

i

Autor: Nadleśnictwo Baligórd/Facebook

Wataha wilków na granicy dwóch bieszczadzkich miejscowości

2023-03-18 8:15

Wataha wilków została zauważona na wzgórzu pomiędzy dwiema bieszczadzkimi miejscowościami. Na filmie, który został opublikowany przez Nadleśnictwo Baligród widać, że wataha składa się z pięciu drapieżników. Nagranie wzbudziło wiele emocji wśród internautów.

Nadleśnictwo Baligród potrafi zaskoczyć opublikowanym nagraniem. Tak stało się też w przypadku watahy wilków, którą zauważono na wzgórzu pomiędzy dwiema bieszczadzkimi miejscowościami. - Wataha...gdzieś na granicy dwóch bieszczadzkich wsi – napisano na koncie Nadleśnictwa Baligród.

Wielu internautów skomentowało opublikowane przez nadleśnictwo nagranie. „Głodne więc muszą wyruszyć całą watahą. Siła w grupie posiłek będzie. Żeby przetrwać muszą jeść” – zauważyła jedna z internautek. Za to inna zauważyła, że „wygłodzone mogą zagrozić zwierzętom domowym. Strach się bać. Ale każdy chce żyć, trwa walka o przetrwanie”. W podobnym tonie wypowiedział się jeden z internautów, którzy napisał, że wilki są widoczne „nie tylko na granicy ale też już na naszych podwórkach w biały dzień”.

Spotkanie z wilkiem. Jak się zachować?

Lasy Państwowe informują, jak powinniśmy zachować się w sytuacji, gdy wilk zbliży się do nas na odległość mniejszą niż 30 metrów.

  • Unieś ręce i machaj nimi w powietrzu. To rozprzestrzeni twój zapach, sprawi, że twoja sylwetka będzie lepiej widoczna.
  • Pokrzykuj głośno ostrym tonem (lub zagwiżdż) w stronę wilka. To pozwoli mu zorientować się, że ma do czynienia z człowiekiem i że nie jest mile widziany.
  • Jeśli zwierzę nie reaguje i zamiast oddalić się, podchodzi bliżej, rzucaj w niego będącymi w zasięgu ręki przedmiotami, najlepiej grudami ziemi.
  • Wycofaj się spokojnie,  możesz przyspieszyć, dopiero gdy masz pewność, że zwierzę jest daleko i nie interesuje się tobą.
  • Jeśli masz taką możliwość, zrób zwierzęciu zdjęcie i zawiadom o zdarzeniu RDOŚ właściwe nadleśnictwo lub Stowarzyszenie dla Natury „Wilk”.
Gmina Trzebownisko najbardziej amerykańskim miejscem w Polsce
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE