W Rzeszowie ruszył festiwal Karpaty na Widelcu. Co będzie się działo na Rynku?

2022-09-24 12:02

W sobotę 24 września na rzeszowskim Rynku rozpoczęła się pierwsza edycja festiwalu Karpaty na Widelcu. W nim udział bierze m.in. Robert Makłowicz, który jest ambasadorem wydarzenia. Zobaczcie, co będzie się działo w najbliższych dniach w naszym mieście.

Bardzo się cieszę, że dzięki tej fantastycznej przygodzie, którą rozpoczęliśmy z panem Robertem 18 maja, możemy dzisiaj zaprosić i ogłosić, że dotrzymaliśmy słowa – mówił podczas konferencji prasowej prezydent Rzeszowa, Konrad Fijołek. - Dzięki pracy i wsparciu pana Roberta, tej magii, którą wokół siebie tworzy, ale także dzięki rzeszowskim i nie tylko rzeszowskich restauracjom, kucharzom i ekipom, możemy zaprosić mieszkańców, a także gości na to przepiękne i pełne kulinarnych doznań wydarzenie – dodał prezydent.

Robert Makłowicz, ambasador festiwalu Karpaty na Widelcu odniósł się do obietnicy, jaką wspólnie z Konradem Fijołkiem złożyli mieszkańcom Rzeszowa w trakcie kampanii wyborczej.

– Słowa danego publiczne, a zwłaszcza takiego, należy dotrzymywać. Państwo wywiązaliście się z części tego układu, czyli wybraliście pana Konrada na prezydenta, więc czas na to byśmy my wywiązali się ze swojej obietnicy i niniejszym to czynimy – powiedział Makłowicz. – Zapraszamy na Rynek – dodał.

Walec CPK przyspieszył. Mieszkańcy składają pismo do premiera

Karpaty na Widelcu w Rzeszowie. Co będzie się działo?

- Program wydarzenia jest bardzo bogaty – ocenił Marcin Dziedzic, dyrektor Estrady Rzeszowskiej. - To festiwal, który przeplata ze sobą kuchnię, muzykę i kulturę spotykaną w obrębie Karpat.

Na teren wydarzenia, będzie można dostać się kupując symboliczną cegiełkę w specjalnie przygotowanym miejscu. Koszt to 10 złotych.W sobotnim programie znajdą się między innymi pokaz kulinarny Roberta Makłowicza i liczne koncerty na dwóch scenach. Na scenie głównej na Rynku tego dnia wystąpi formacja FANFARA AWANTURA w dwóch odsłonach – jako Prawdziwe Polskie Techno i Turbo Balkan Groove, z kolei na scenie za budynkiem Ratusza przy ul. Słowackiego zobaczymy cztery zespoły ludowe: Zespół Pieśni i Tańca Hyżniacy, Zespół Pieśni i Tańca Karpaty, Zespół Pieśni i Tańca Kompanija oraz Studencki Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Rzeszowskiej Połoniny.

Drugi dzień festiwalowych atrakcji rozpocznie się nieco później, bo o godzinie 14.30. Na Rynku zamiast strefy dań festiwalowych pojawi się kocioł z dziczyzną. Na miejscu będzie obecny Jan Kuroń, który przyrządzi swoje danie w formie pokazu na scenie. Równie bogato zapowiada się „menu muzyczne”. Na scenie głównej zagrają Patryk Mateja z zespołem, Żmije i Haydamaky, na scenie przy ul. Słowackiego natomiast Mobilna Filharmonia, Zespół Pieśni i Tańca Bandoska, Zespół Pieśni i Tańca Resovia Saltans Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Marcin Florczak.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE