Uwaga kierowcy! Zmiany w organizacji ruchu na podkarpackim odcinku autostrady A4

i

Autor: Materiały prasowe/ GDDKiA Rzeszów

Uwaga kierowcy! Zmiany w organizacji ruchu na podkarpackim odcinku autostrady A4

2022-02-27 11:22

Powodem zmian jest utworzenie na podkarpackim odcinku autostrady tzw. korytarza humanitarnego i parkingu buforowego. Tym samym na trasie Węzeł Przemyśl - Węzeł Korczowa wyłączony został z ruchu lewy pas. Zmiany obowiązują do odwołania.

Korytarz humanitarny utworzony został oczywiście w celu usprawnienia transportu ukraińskich uchodźców. Tym samym, by nie tworzyć zatorów na autostradzie, przed samym przejściem granicznym w kierunku przejście granicznego przepuszczane będą jedynie samochody mieszkańców terenów przygranicznych lub osób, chcących przekroczyć granicę z Ukrainą.

Wszyscy pozostali będą kierowani na parking buforowy zlokalizowany w obrębie węzła autostradowego Przemyśl. Parking przeznaczony jest dla osób oczekujących na przyjęcie lub transport uchodźców. Ukraińcy zaś, którzy pieszo przekroczą granicę w Korczowej, autokarami będą dowożeni na parking w obrębie węzła Przemyśl, skąd odbierani będą przez osoby na nie oczekujące- mówi rzecznik rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie.

Ponadto, na węźle autostradowym Przemyśl, zlokalizowane będą posterunki policji-  funkcjonariusze będą tam kierować ruchem oraz udzielać kierowcom niezbędnym informacji. 

Ustawione zostało już też specjalne oznakowanie, informując o wprowadzonych zmianach w organizacji ruchu, które obowiązują do odwołania.

Dodatkowo na tablicy zmiennej treści w obrębie MOP Kaszyce wyświetlane są informacje o utrudnieniach na węźle Przemyśl- dodaje Rarus.

Specjalny pociąg do transportu rannych z Ukrainy
Drogowskazy: o niewidzialnej chorobie czyli endometriozie. TO MATERIAŁ Z CYKLU DOBRZE POSŁUCHAĆ

QUIZ. Jaki zawód do Ciebie pasuje?

Pytanie 1 z 9
Czy byłeś/aś pilnym uczniem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE