Transport maszyny TBM na Podkarpacie. Przed nami kolejne konwoje!

2022-11-30 15:59
Konwój  z maszyną TBM dotarł do Babicy. Przed nami kolejne!
Autor: Fot. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

Mieszkańców Podkarpacia czekają jeszcze dwie potężne wycieczki części maszyny TBM po regionie. Największe elementy ogromnego kreta, który ma wydrążyć tunel na odcinku drogi ekspresowej S19 Rzeszów Południe - Babica dotarły na plac budowy, ale… W nocy z 2 na 3 grudnia z Opola, wyruszy niemal identyczny, tylko minimalnie węższy transport.

Cały transport składa się z czternastu zestawów transportowych podzielonych na trzy konwoje. Pierwszy ładunek przejechał trasę liczącą ok. 750 km. Rozpoczął podróż po drogach województwa opolskiego, następnie przez województwa śląskie, łódzkie, mazowieckie i lubelskie dotarł na miejsce budowy na Podkarpaciu.

– Cała operacja przebiegła bardzo sprawnie i zgodnie z założonym harmonogramem. Udało się skutecznie ograniczyć utrudnienia na trasie przejazdu – chwalą się na swojej stronie pracownicy GDDKiA.

Dea typuje zwycięzców podczas mundialu w Katarze

W piątek rusza kolejny konwój z maszyna TBM

W nocy z 2 na 3 grudnia wyruszy drugi konwój, który będzie wyglądał niemal identycznie jak ten pierwszy. Największy element tego transportu będzie niewiele węższy, jednak jego waga to około 240 ton!

– Trasa przejazdu i utrudnienia z nią związane będą tożsame z tymi, jakie generował pierwszy transport, który dzisiaj osiągnął cel podróży – informuje GDDKiA.

Trzeci konwój, składający się z czterech zestawów, ruszy w styczniu. Będzie to jednak transport znacznie mniejszych części maszyny TBM. Nie będzie sprawiał utrudnień w ruchu i zostanie podzielony na dwie noce.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE