To koniec trzeciej fali? Szef podkarpackiego sanepidu: "Notujemy spadek zakażeń"

2021-04-20 15:57
Covid wykończy szpitale
Autor: SHUTTERSTOCK Covid wykończy szpitale

Tendencja jest wyraźnie spadkowa - dziś mamy 266 zachorowań co oznacza 300 mniej zakażeń w porównaniu do ostatniego wtorku. Niestety wciąż niepokojące liczby dotyczące śmiertelności napływają ze szpitali - na Covid-19 zmarło blisko 40 osób. Mimo to widać poprawę sytuacji, komentuje szef podkarpackiego sanepidu Adam Sidor.

Na Podkarpaciu od trzech tygodni widać spadek zakażeń koronawirusem. Z początkowych ponad 8 tys. w trzeciej fali do ponad 4 tys. w niedzielę – przekazał we wtorek dyrektor sanepidu w Rzeszowie Adam Sidor. Ten wziął udział we wtorek w konferencji prasowej wojewody podkarpackiego. Mówił, że od trzech tygodni notowany jest spadek zakażeń koronawirusem w regionie.

 "W tej trzeciej fali tygodniowo odnotowaliśmy ponad 8 tys. zakażeń, później było 7 tys. 200, w kolejnym tygodniu było ponad 5 tys. 18 kwietnia zakończyliśmy tydzień na 4300 zakażeniach, czyli można powiedzieć – mamy pewien systematyczny spadek" – podkreślił Sidor.

 

Przebrał się za policjanta i terroryzował okolice z bronią w ręku

PODOBA CI SIĘ TEN ARTYKUŁ? POLUB NASZ NOWY FANPAGE ESKA RZESZÓW NEWS NA FACEBOOKU!

Szef podkarpackiego sanepidu: "Trzecia fala zakończyła się ponad 2100 hospitalizacjami jednoczasowo"

Podał także dane o liczbie zgonów i osób hospitalizowanych w związku z COVID-19. "Wiemy, że po szczycie zachorowań następuje mniej więcej po 2-3 tygodniach szczyt hospitalizacji, który m.in. u nas wystąpił około półtora tygodnia temu. Trzecia fala zakończyła się ponad 2100 hospitalizacjami jednoczasowo. Jeżeli chodzi o zgony, to ubiegły tydzień zakończył się na poziomie około 250 tygodniowo i miejmy nadzieję, że tych zgonów już będzie coraz mniej" – zaznaczył Sidor.

Dodał, że obecnie sytuacja z zachorowaniami we wszystkich powiatach Podkarpacia jest podobna. Przypomniał, że w trzeciej fali najwięcej zachorowań było w powiatach rzeszowskim, mieście Rzeszowie i pow. łańcuckim, gdzie średniodobowy, liczony w ciągu 7 dni współczynnik na 100 tys. mieszkańców sięgał ponad 90.

Drogowskazy: o życiu z psem przewodnikiem. TO MATERIAŁ Z CYKLU DOBRZE POSŁUCHAĆ
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE