Alkomat

i

Autor: Materiały prasowe policji

TARNOBRZEG. Kierowca busa pojechał do sklepu po alkohol. Wpadł w ręce policjanta po służbie

2021-12-20 15:50

Z promilami wsiadł za kierownicę busa po czym pojechał do sklepu po alkohol. Wpadł w ręce policjanta po służbie. Mężczyzna chwiejnym krokiem wszedł do sklepu po to, aby kupić trunek, później wsiadł do busa i pojechał na tarnobrzeskie osiedle Wielowieś. Mundurowy, który był po służbie i widział pijanego kierowcę, wsiadł do auta i pojechał za nim. Chwilę później zatrzymał go.

Wczoraj o godz. 10:30, przy ul. Bema w Tarnobrzegu, w jednym z osiedlowych sklepów, uwagę komisarza Marcina Orzechowskiego z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, zwrócił mężczyzna, kupujący alkohol. Miał on problemy z utrzymaniem równowagi. - Policjant nabrał podejrzeń, że mężczyzna może znajdować się pod wpływem alkoholu. Po chwili klient wyszedł ze sklepu i poszedł w kierunku pobliskiego parkingu. Następnie wsiadł za kierownicę busa marki hyundai i odjechał w kierunku tarnobrzeskiego osiedla Wielowieś - informują tarnobrzescy mundurowi.

CZYTAJ TAKŻE: POW. ŁAŃCUCKI: Zabrakło mu alkoholu, więc pijany pojechał do sklepu. Miał 3 promile

Policjant pojechał za pijanym kierowcą

Mundurowy, który był po służbie i widział pijanego kierowcę, wsiadł do auta i pojechał za nim. Chwilę później zatrzymał go, wyciągnął kluczyki ze stacyjki i zadzwonił po kolegów. Okazało się, że 58-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu.

- Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, wysoka grzywna i utrata prawa jazdy na kilka lat - dodają policjanci.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Rzeszowie
Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być zaostrzone?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE