Tarnobrzeg: Do dwóch razy sztuka. 22-latek zatrzymany za jazdę pod wpływem

2022-01-21 16:49
Tarnobrzeg: Do dwóch razy sztuka. 22-latek zatrzymany za jazdę pod wpływem
Autor: policja.pl

Do dwóch razy sztuka. Tak pod nosem mógł powiedzieć dzielnicowy z Grębowa obok Tarnobrzega, który zatrzymał pijanego kierowcę. To nie wszystko, bo kilka godzin wcześniej ten sam policjant musiał interweniować wobec mężczyzny, który w sklepie nie miał założonej maseczki. Jak się okazało, był to pijany kierowca.

Pod czas służbowego przejazdu dzielnicowemu w oczy rzucił się samochód marki Renault. Za kierownicą siedział mężczyzna, którego policjant dosłownie kilka minut wcześniej musiał spisać, za niezałożenie maseczki w sklepie. Dzielnicowy zapamiętał, że podczas spisywania mężczyzny nie zauważył w bazie danych, żeby 22-latek miał prawko.

- Mundurowy przeprowadzając interwencję, zauważył informację, że kierowca renaulta nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, gdyż utracił je 2021 r. Dzielnicowy wsiadł do radiowozu i natychmiast zatrzymał kierowcę pojazdu – relacjonują policjanci z Tarnobrzega.

CZYTAJ TAKŻE: Gorzyce: Chciał ukraść rzeczy warte ponad 10 tysięcy złotych. Za włamywaczem ruszył pies tropiący

Bez prawka i pod wpływem

Policjant od razu wyczuł od mężczyzny alkohol. Alkomat tylko to potwierdził i pokazał ponad 2 promile we krwi. Mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań. Policjanci przesłuchali 22-latka, który usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa, kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. - Za popełniony czyn grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna tłumaczą mundurowi.

Zima zaatakowała rzeszowski Rynek
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE