Szkoła Podstawowa nr 21 w Rzeszowie przejdzie lifting. Co się zmieni?

2021-11-09 13:40
Nowa hala sportowa, nowe skrzydło i nowe sale lekcyjne- to plan rzeszowskiego magistratura na Szkołę Podstawową nr 21
Autor: Materiały prasowe/ G. Bukała UM Rzeszów

Szkoła Podstawowa nr 21 w Rzeszowie w dość bliskiej przyszłości przejdzie lifting. Urząd Miasta Rzeszowa ogłosił właśnie przetarg na znalezienie firmy, która zajmie się opracowaniem dokumentacji projektowej przebudowy szkoły. Jednym z jej elementów ma być nowa hala sportowa. Co jeszcze się zmieni?

Plan jest ambitny. Działająca przy ul. Miodowej 6 Szkoła Podstawowa nr 21 zyskać ma według zamysłu magistratu zupełnie nową, trzykondygnacyjną część. W tej znaleźć mają się m.in. sale lekcyjne, świetlice, biblioteka z czytelnią oraz pokój nauczycielski. Poszukiwany wykonawca dokumentacji projektowej będzie miał także za zadanie zaprojektowanie hali sportowej. W tej znaleźć mają się chociażby boiska do gry w koszykówkę, siatkówkę, futsal czy piłkę ręczną. Swoje miejsce do uprawiania sportu zyskać mają również miłośnicy jazdy na rolkach czy fitnessu. Powstać ma także siłownia i sala do tenisa stołowego.

CZYTAJ TAKŻE: PZL Mielec dostarczy kilkanaście śmigłowców Black Hawk do Rumunii

To nie koniec zmian. Co jeszcze?

- Trzecim elementem inwestycji ma być rozbudowa stołówki szkolnej dla około 1000 uczniów, w tym rozbudowa istniejącego zaplecza kuchennego i jadalni oraz pomieszczeń higieniczno-sanitarnych dla pracowników oraz pomieszczeń technicznych- mówi Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Na oferty firm, chętnych do stworzenia dokumentacji projektowej, ratusz czeka do 15 listopada. Jeśli w pierwszym postępowaniu wykonawcę uda się wyłonić, projekt szkoły ma być gotowy jesienią przyszłego roku.

Tak wygląda sytuacja na granicy polsko-białoruskiej

Czy znasz ceny polskich produktów

Pytanie 1 z 5
Ile kosztuje chleb?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE