Szkoła i przedszkole na Staromieściu w Rzeszowie do rozbudowy. Miasto szuka firmy

i

Autor: Wizualizacje ARP Manecki

Szkoła i przedszkole na Staromieściu w Rzeszowie do rozbudowy. Miasto szuka firmy

2022-06-28 14:51

Jeszcze w tym tygodniu miasto ogłosi przetarg na wybór firmy, która wybuduje halę sportową przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Rzeszowie. Miasto chce by przy ul. Skrajnej wybudowanie nową część szkoły i przedszkola, w której znalazłyby się m.in. sale przedszkolne, świetlica, szatnia i kuchnia.

Rozbudowa i przebudowa szkoły i przedszkola będzie składała się z kilku elementów. Jednym z nich jest budowa hali sportowej wraz z zapleczem. Hala będzie spełniać wymogi rozgrywek zawodowych w siatkówce i koszykówce. W budynku znajdować się będą także widownia oraz magazyn na sprzęt sportowy a także pomieszczenia siłowni, czy szatni.W tym tygodniu ogłoszony zostanie przetarg na wybór firmy, która to zadanie będzie realizować. Obiekt będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych – tłumaczy Artur Gernand z rzeszowskiego ratusza.

Usmażyliśmy jajko na osiedlowym parkingu

Nowa szatnia i sale lekcyjne

Kolejnym z elementów będzie budowa nowej części szkolno-przedszkolnej, która będzie połączona z istniejącym budynkiem. Znajdą się w niej m.in. świetlica, sekretariat i gabinet dyrektora, dwie sale lekcyjne oraz pracownia fizyko – chemiczna. Na pierwszym piętrze będzie miejsce na m.in. szatnię dla ok. 310 uczniów, kuchnię i jadalnie. Drugie piętro to pole dla pięciu sal przedszkolnych, szatni dla dzieci oraz m.in. gabinet o funkcji biurowej.

– Trzecim z elementów będzie przebudowa istniejącego budynku szkolnego, która będzie polegać m.in. na zmianie układu wewnętrznego części pomieszczeń na kondygnacji -1 oraz 0 i wprowadzeniu dodatkowego, zadaszonego, zewnętrznego wejścia technicznego na potrzeby zaplecza gastronomiczno-magazynowego. Wykonawca na rozbudowę i przebudowę szkoły i przedszkola na os. Staromieście będzie miał 24 miesiące od daty podpisania umowy – informuje Artur Gernad z rzeszowskiego ratusza.