Świąteczna pomoc dla Ukrainy. Uruchomiono specjalny punkt

2022-12-21 14:30
Ukraina
Autor: Flickr / VasenkaPhotography

Wojna w Ukrainie trwa już ponad 300 dni. Pomoc humanitarna wciąż jest potrzebna, a osoby, które pozostały na miejscu tragicznych wydarzeń, nie mogą pozostać bez wsparcia. Pomocną dłoń po raz kolejny wyciąga Fundacja Medyk dla Zdrowia.

Centrum Medyczne Medyk oraz Fundacja Medyk dla Zdrowia od wybuchu wojny w Ukrainie pomagają uchodźcom szukającym schronienia w naszym kraju oraz tym, którzy pozostali za granicą i na co dzień są blisko niebezpiecznych wydarzeń. Jest to pomoc wielowymiarowa, która dotyczy zarówno zapewnienia miejsc noclegowych, wsparcia psychologicznego, jak również utworzenia specjalnych przychodni, czy organizacji licznych zbiórek. W okresie przedświątecznym Fundacja Medyk dla Zdrowia postanowiła zorganizować pomoc osobom przebywającym w Ukrainie i zmagającym się z groźnymi konsekwencjami zbrojnej agresji Rosji – brakiem wody, energii elektrycznej i gazu.

Z związku ze świąteczną akcją uruchomiony został specjalny punkt pomocy Ukrainie, który zlokalizowany jest w Centrum Handlowym Full Market przy alei Rejtana 53 w Rzeszowie (tuż za przychodnią Centrum Medycznego Medyk). Punkt jest czynny przez cały tydzień w godzinach od 8.00 do 20.00. Wszyscy zainteresowani okazaniem wsparcia mogą tam przynosić konkretne artykuły.

Jakie rzeczy są najbardziej potrzebne?

Poniżej prezentujemy listę rzeczy, które są najbardziej potrzebne.

  • odzież termiczna
  • koce i śpiwory
  • świece
  • baterie
  • agregaty
  • latarki
  • żywność długoterminowa
W Rzeszowie odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą pamięci 24. Pułku Ułanów

Pomoc można również przekazać w formie darowizny finansowej w dowolnej kwocie. Przelew należy wysłać na konto bankowe Fundacji Medyk dla Zdrowia.

Bank Polskiej Spółdzielczości S. A. z siedzibą w Warszawie

ul. Grzybowska 81, 00-844 Warszawa

Numer konta : 18 1930 1389 2700 0726 5637 0009

Tytuł wpłaty: Pomoc dla Ukrainy

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE