Strażacy ochotnicy pompowali dla chorego Wojtusia. Charytatywna akcja #GaszynChallenge

2020-06-05 12:24
straż pożarna w Świlczy
Autor: facebook, OSP Świlcza

Teraz o charytatywnej akcji. Strażacy ochotnicy ze Świlczy nominowani przez strażaków z Głogowa Małopolskiego podjęli się wyzwania i wzięli udział w akcji #GaszynChallenge. Zrobili to, aby pomóc choremu Wojtusiowi.

Wyzwaniem było zrobienie dziesięciu pompek w pełnym umundurowaniu, a więc w strojach, w których strażacy wyjeżdżają gasić pożar. Podjęło się go siedmiu strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Świlczy. Gdyby ochotnikom nie udało się tego zrobić, każdy strażak musiałby wpłacić minimum po 10 złotych na konto 18-miesięcznego Wojtusia, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Na leczenie brakuje jeszcze 2 milionów złotych.

Sześciu strażaków ze Świlczy wykonało zadanie - za to musieli wpłacić minimum po 5 złotych na konto chłopca. Każde wsparcie finansowe dla Wojtusia jest na wagę złota. Swój wyczyn opublikowali na swoim Facebooku - Ochotnicza Straż Pożarna - Świlcza. Tam można przeczytać na temat akcji, a także zobaczyć "pompowanie".

Strażacy z OSP w Świlczy do  #GaszynChallenge nominowali także innych strażaków ochotników - z OSP w Krzywej, Mogielnicy, Mrowli i Trzciany koło Rzeszowa. Ci mają teraz 48 godzin na odpowiedź. Czy podejmą wyzwanie?

W sobotę w Rzeszowie otwierają baseny. Wszystko jest już gotowe
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE