Stal Rzeszów powraca na szczyt po ponad 30 latach przerwy!

2021-09-06 14:08
Zapasy w stylu klasycznym
Autor: Artur Hojny

Dominacja zwieńczona drużynowym mistrzostwem Polski. Tak w krótkim zdaniu można podsumować Mistrzostwa Polski Seniorów w zapasach, które zakończyły się w ostatnią niedzielę w Rzeszowie. Siedem indywidualnych medali i drużynowe mistrzostwo kraju to medalowy dorobek, jaki zdobyli zapaśnicy i zapaśniczki Stali Rzeszów.

W pierwszy weekend września rzeszowska hala Podpromie zmieniła się w polską stolicę zapasów. Właśnie tam zawodnicy reprezentujący kluby z całego kraju, w tym reprezentanci Kadry Narodowej Seniorów i Juniorów wzięli udział w Mistrzostw Polski Seniorów w zapasach stylu wolnym. Gospodarzem zawodów był zasłużony dla historii krajowych zapasów klub ZKS Stal Rzeszów, który wychował takich mistrzów jak Jan Falandys, czy Adam Sandurski. Gospodarze szybko przestali być gościnni dla przyjezdnych, bo już pierwszego dnia cztery brązowe medale zdobyli: Grzegorz Bigdoń, Anatolii Khudyckyi, Mateusz Nowak i Tomasz Kościółek z rzeszowskiej Stali.

CZYTAJ TAKŻE: Wiemy już jak będzie wyglądało Tarnobrzeskie Centrum Sportu

Mistrzostwo po 31 latach przerwy!

Finałowa niedziela przyniosła rzeszowskiej Stali 3 srebrne medale, które zdobyli Jakub Mendrala, Daniel Budyka i Kamil Kościółek. Najważniejszą informacją jednak jest zdobyte po 31 latach przerwy 19 tytuł Drużynowego Mistrza Polski Seniorów.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE