Wiemy już jak będzie wyglądało Tarnobrzeskie Centrum Sportu

2021-09-03 15:24

Tarnobrzeski Urząd Miasta zaprezentował projekt Centrum Sportów Olimpijskich i Paraolimpijskich jaki ma powstać przy ul. Zwierzynieckiej. Cała baza ma składać się z wielofunkcyjnych boisk i z hotelowej infrastruktury. Będzie to największy sportowy obiekt w regionie.

To dopiero projekt, ale już działa na wyobraźnię, bo Tarnobrzeskie Centrum Sportu zapowiada się jako miejsce dla każdego. Obiekt ma być przystosowany również dla osób niepełnosprawnych. Centrum ma być wyposażone w szereg wielofunkcyjnych boisk takich jak: boiska do piłki nożnej , hokeja na trawie, czy siatkówki plażowej. W projekcie jest również miejsce dla stadionu lekkoatletycznego spełniającego wymagania PZLA, wyposażonego w bieżnię, skocznię do skoku wzwyż i o tyczce. Dla fanów tenisa w projekcie przewidziane jest zadaszenie już istniejących kortów.

CZYTAJ TAKŻE: Grzybobranie 2021. Jakie zbierać grzyby? Komu mogą zaszkodzić? Rozmowa z klasyfikatorem grzybów

Centrum Sportów Olimpijskich i Paraolimpijskich. Kiedy powstanie?

- Następnym naszym krokiem będzie wykonanie dokumentacji projektowej i wtedy dopiero będziemy mogli podjąć starania o pozyskanie środków na budowę centrum. Będziemy poszukiwać możliwości dofinansowania przedsięwzięcia z różnych źródeł. Planujemy zgłosić wniosek do drugiego naboru wniosków Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Potencjalnym źródłem dofinansowania może być również Program Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027, który opracowuje samorząd województwa oraz programy Ministerstwa Sportu – możemy przeczytać na stronie tarnobrzeskiego magistratu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE