Sindey Polak, Habakuk, Alicetea i Aga Walczak. To oni zagrali wczoraj podczas „Reggae nad Wisłokiem 2021”

2021-09-05 12:33

Chłodny wieczór nie zniechęcił fanów muzyki rodem ze słonecznej Jamajki. Kolejne edycja organizowanej przez Rzeszowski Dom Kultury imprezy licznie zgromadziła mieszkańców miasta przed sceną na Bulwarach.

Sobotnie popołudnie rzeszowianie chętnie spędzali na świeżym powietrzu- jeżdżąc na rowerze, ćwicząc wspólnie w Parku Kultury i Wypoczynku lub odpoczywając na bulwarowych ławkach. Część z nich oczekiwała też na zaplanowane wczoraj w ramach „Reggae nad Wisłokiem” koncerty.

Te rozpoczął występ Agi Walczak, po niej na scenie zaprezentowała się grupa Alicetea. Tą fani reggae kojarzyć mogą na przykład z piosenki „Jamajka” czy „Lena Sambora”. Kolejną gwiazdą, która zaprezentowała się na bulwarowej scenie był zespół Habakuk. Gwiazdą wieczoru był Sidney Polak- nie zabrakło słynnego hitu „Otwieram wino” oraz „Chomiczówka”.

Kiedy tylko usłyszałem, że w tym roku zagra Habakuk, od razu przypomniały mi się licealne czasy. Fajnie było wrócić do starych piosenek, w tym do kawałka „Wolny od Ja”, „Zostanę politykiem” czy „Życia rytm”. Dużą niespodzianką okazały się zagrane przez Sidneya Polaka dwie piosenki- jedna z repertuaru T. Love „Ajrisz” oraz druga, z pozdrowieniami dla Grabaża- „Nikt tak pięknie nie mówił, że się boi miłości”- powiedział rzeszowianin Marcin.

Tegoroczna edycja grała po raz pierwszy pod hasłem przewodnim „Reggae dla klimatu”. Z tej też okazji zorganizowane zostało w piątek, przez Rzeszowski Dom Kultury, wspólne sprzątnie brzegu Wisłoka.

Sonda
Chciałbyś powrotu nauki zdalnej?
Mateusz Bieniek: Nasze kalkulacje można wyrzucić do kosza
Drogowskazy o: teoriach spiskowych wokół nas. TO MATERIAŁ Z CYKLU DOBRZE POSŁUCHAĆ
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE