Seniorzy z Rzeszowa dostali prezent na Dzień Babci i Dzień Dziadka. ŚDS „Niezapominajka” oficjalnie otwarty

2022-01-21 15:42
Seniorzy z Rzeszowa dostali prezent na dzień babci  i dziadka. ŚDS „Niezapominajka” oficjalnie otwarty
Autor: Adam Lampart UM Rzeszów

Seniorzy z Rzeszowa dostali prezent na Dzień Babci i Dzień Dziadka. To bardzo potrzebny i ważny prezent. Mowa o Środowiskowym Domu Samopomocy „Niezapominajka” przy ul. Litewskiej. To miejsce stworzone z myślą o osobach starszych z chorobą Alzheimera, demencją i otępieniem.

Jest przeznaczony dla osób z chorobą Alzheimera, demencją i otępieniem, zaburzeniami pamięci i innymi przewlekłymi zaburzeniami czynności psychicznych. To pierwsza tego typu placówka w Rzeszowie, z której usług rzeszowianie skorzystają w ramach pobytu dziennego. Pobyt jest tutaj bezpłatny, po stronie opiekuna uczestnika zajęć pozostaje tylko jego dowóz na miejsce.

- Czasami ci, na których bardzo nam zależy, których kochamy potrzebują fachowej opieki. Najlepiej, kiedy ta opieka jest połączona z domową atmosferą. W godzinach pracy, naszych bliskich można przywozić do takiego domu i być pewnym, że jest im tu dobrze i spędzają czas z innymi ludźmi, a nie samotnie w domu – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

CZYTAJ TAKŻE: Ferie 2022 w Rzeszowie: Co robić w mieście? Propozycje mają m.in. WiMBP oraz Rzeszowski Dom Kultury!

W tym ośrodku podopieczni mają się czuć jak w domu

Ośrodek prowadzi treningi funkcjonowania w codziennym życiu, grupowe i indywidualne zajęcia aktywizujące, terapie ruchową i zajęcia usprawniające, terapię zajęciową. Podopieczni mają także czas wolny, mogą zjeść na miejscu ciepły posiłek przygotowany w ramach treningu kulinarnego.

- Głównym celem działalności SDŚ jest kompleksowa opieka i terapia zmierzająca do jak najdłuższego utrzymania sprawności intelektualnej i fizycznej osób z zaburzeniami funkcji poznawczych. To, co bardzo ważne tutaj wszyscy podopieczni mogą się socjalizować wspólnie spędzając czas – mówi Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa.

Zima zaatakowała rzeszowski Rynek
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE