Co robić w mieście podczas ferii? Propozycje mają m.in. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie oraz Rzeszowski Dom Kultury

i

Autor: Unsplash.com/ Ethan Hu

Ferie 2022 w Rzeszowie: Co robić w mieście? Propozycje mają m.in. WiMBP oraz Rzeszowski Dom Kultury!

2022-01-20 15:51

Ferie dla podkarpackich uczniów zaczną się w tym roku oficjalnie w poniedziałek 14 lutego i potrwają do 25 lutego. W tym czasie ci, którzy nie wyjadą na zorganizowany wypoczynek poza Rzeszów liczyć mogą na kreatywne spędzenie czasu wolnego od nauki m.in. w filiach Rzeszowskiego Domu Kultury oraz Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej.

W tegoroczne ferie Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie młodszym czytelnikom, proponuje „Ferie jak z bajki”. W planach organizatorów na ciekawe spędzenie czasu wolnego od szkoły znalazły się m.in. warsztaty z programowania, spotkania z ciekawymi osobami i bajkowymi bohaterami, a także warsztaty artystyczne z ilustratorką i warsztaty literacko-plastyczne. Dla najmłodszych atrakcją z pewnością będzie też przejazd ulicami miasta bajkową ciuchcią. Wstęp na zajęcia jest wolny, ale na niektóre obowiązują wcześniejsze zapisy.

CZYTAJ TAKŻE: Najpopularniejsze imiona nadawane w Rzeszowie w 2021 roku. USC podsumował ubiegły rok!

Ferie 2022 w Rzeszowie. Co robić w mieście? Propozycje RDK

Swoją propozycję, dla dzieci w wieku 7-12 lat, ma w tym roku także Rzeszowski Dom Kultury. Z tej skorzystać będzie można aż w 11 filiach na terenie miasta. Oferowane zaś przez RDK półkolonie podzielone będą na dwa, tygodniowe turnusy.

- W bogatym programie zimowych półkolonii znajdą się między innymi warsztaty robotyki, zdrowego żywienia, kulinarne, fotograficzne, filmowe, aktorskie, ceramiczne czy sportowe, jak również wyjścia do centrum zabaw, muzeum czy fabryki czekolady - informuje Daniel Czarnota z RDK-u.

Zapisy na półkolonie zaczęły się 10 stycznia. Prowadzone będą do wyczerpania limitu miejsc.

Zima zaatakowała rzeszowski Rynek
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE