Sceny jak z filmu sensacyjnego nad Soliną: Nurkowie nocą przepłynęli jezioro po awanturnika

i

Autor: Pixabay

Sceny jak z filmu sensacyjnego nad Soliną: Nurkowie nocą płynęli po awanturnika

2021-01-07 9:13

Do trudnego i niecodziennego zdarzenia doszło 5 stycznia w Ustrzykach Dolnych. Na policję zadzwonił 77-latek, który bał się swojego syna. Okazało się, że o tej porze roku służby mogą dotrzeć na miejsce tylko przez Jezioro Solińskie.

To była trudna akcja, ale zakończyła sie sukcesem. We wtorek 5 stycznia do dyżurnego policji w Ustrzykach Dolnych zadzwonił zdenerwowany 77-latek. Mężczyzna bał się pijanego syna i prosił o pomoc. Awanturnik zdemolował drzwi jednego z pomieszczeń. Wystarszony ojciec chował się przed nim w przyczepie poza domem.

Szybko okazało się, że dotrzeć do zgłaszającego nie będzie łatwo. O tej porze roku dojazd nie był możliwy. Konieczne było przepłynięcie łodzią przez Jezioro Solińskie. Stan wody w jeziorze jest wysoki, do tego panowały zmrok i mgła. Na szczęście poproszeni o wsparcie strażacy- nurkowie ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno- Nurkowego z Komendy Powiatowej PSP w Sanoku sprostali zadaniu.

Po dotarciu na miejsce okazało się, że sprawcą całego zamieszania jest 23-latek. Mężczyzna pił alkohol i zaczął kłócicć się z ojciec. Dla bezpieczeństwa seniora został od niego odizolowany:

- Przeprowadzone badanie wykazało, że 23-latek miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Został zatrzymany w policyjnym areszcie - kwitują ustrzyccy policjanci.

Mógłbyś zostać strażakiem? Przekonaj się! Rozwiąż test

Pytanie 1 z 16
Do gaszenia palących się metali (sód, potas, magnez) użyjesz:
Posłuchaj, jak powstają bruzdy na twarzy i jak się ich pozbyć. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Ten karambol wstrząsnął polskim Internetem. "Ale urwał!" ma już 11 lat
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE