Sanok w budowie. Trwa remont ul. Iwaszkiewicza, Struga i Rataja na os. Dąbrówka

i

Autor: Pixabay

Sanok w budowie. Trwa remont ul. Iwaszkiewicza, Struga i Rataja na os. Dąbrówka

2022-04-06 15:08

Na sanockim osiedlu Dąbrówka trwa przebudowa ul. Iwaszkiewicza, Struga i Rataja. Pracownicy mają naprawdę sporo do zrobienia. Na przebudowę czeka około kilometrowy odcinek drogi. W dodatku w planach jest budowa około półtora kilometrowego chodnika i drogi rowerowej. Robotnicy nie zapomną o wyniesionych przejściach dla pieszych.

Już niedługo kierowcy przejadą po świeżo wylanym asfalcie, a piesi będą mogli pospacerować po niemal półkilometrowym chodniku. To nie wszystko. - W tym miejscu powstaje również ścieżka pieszo-rowerowa z betonu asfaltowego o długości ok. 120 metrów. Przy okazji tej inwestycji przebudowane zostaną istniejące już skrzyżowania, zjazdy i powstaną dwa wyniesione przejścia dla pieszych. Bezpieczeństwo poprawi nowoczesne uliczne oświetlenie wylicza Tomasz Matuszewski, burmistrz Sanoka.

CZYTAJ TAKŻE: Rusza budowa odcinka S-19 na trasie Rzeszów Południe-Babica! Na trasie powstanie tunel!

Utrudnienia przynajmniej do czerwca

Przebudowa pochłonęła niemal 5 mln zł. Na wyremontowanych drogach wkrótce mają zostać postawione wiaty przystankowe. - Uruchomimy tutaj przejazdy komunikacją miejską. Obecny postęp zaawansowania prac oceniam na 40% - tłumaczy burmistrz Sanoka

Prace powinny zakończyć się na początku czerwca. Wychodzi na to, że jeszcze przez dwa miesiące kierowcy z Sanoka muszą się liczyć z poważniejszymi utrudnieniami w ruch na wspomnianych ulicach. - Jest to kolejna duża inwestycja drogowa, na którą mieszkańcy czekali od lat – dodaje burmistrz Matuszewski.

15. PKO Półmaraton Rzeszowski wystartuje już 10 kwietnia!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE