Samochód zderzył się z… żubrem! Zwierzę nie przeżyło

i

Autor: fot. Lasy Pańswtowe

Samochód zderzył się z żubrem! Zwierzę nie przeżyło

2022-05-18 15:59

Do niecodziennego, ale bardzo niebezpiecznego wypadku doszło wczoraj w miejscowości Zawóź obok Leska. Właśnie tam 28-latek wracając do domu swoim samochodem zderzył się z... żubrem, który nagle wybiegł na jezdnie prosto pod rozpędzone auto. Młody mężczyzna nie zdążył ominąć zwierzęcia.

O dużym szczęściu mogą mówić kierowca i pasażerka osobówki. Ich auto zderzyło się wczoraj z żubrem. Zwierzę wbiegło na jezdnię prosto przed jadący ze sporą prędkością samochód. Do samego wypadku doszło wieczorem, po 20:00 na drodze do miejscowości Zawóź, poza obszarem zabudowanym. Samochodem wracał 28-letni mieszkaniec wcześniej wspomnianej miejscowości. Nagle przed jego samochód z lasu wybiegł żubr. - Kierujący nie zdołał uniknąć zderzenia ze zwierzęciem, w wyniku czego pojazd wpadł do przydrożnego rowu – tłumaczą policjanci z KPP Lesko.

Policyjne działania "Ratownik w każdym samochodzi"

Zwierzę nie przeżyło

Według policji żubr zdołał jeszcze przejść kilka metrów w stronę lasu po zderzeniu się z samochodem, jednak padł na pobliskiej łące. Jak się okazało, kierowca był trzeźwy i ze zdarzenia wyszedł bez obrażeń. Natomiast jego 23-letnia pasażerka została lekko ranna w rękę. W połowie skasowany samochód został zabezpieczony przez policję. Ponieważ żubry są gatunkiem chronionym w Polsce, tuszę zwierzęcia zabezpieczyli leśniczy.