S19 Rzeszów Południe - Babica: Zakończono przetarg. Kiedy pojedziemy nową drogą?

i

Autor: GDDKiA

S19 Rzeszów Południe - Babica: Zakończono przetarg. Kiedy pojedziemy nową drogą?

2020-05-18 9:43

Najkorzystniejsza w przetargu na budowę około 10 km odcinka S19 od Rzeszowa do Babicy okazała się oferta konsorcjum Mostostal Warszawa i Acciona Construcción. Jakie są kolejne etapy inwestycji? Kiedy kierowcy pojadą nową drogą?

S19 Rzeszów Południe (Kielanówka) do Babicy: Kiedy i za ile?

Zakończono przetarg na budowę nowego docinka S19. Najlepsza oferta wpłynęła od konsorcjum Mostostal Warszawa i Acciona Construcción. Prace wyceniono na 2,23 mld złotych. Tyle trzeba będzie zapłacić za 10,3 km ekspresówki w systemie "Projektuj i buduj".

Inwestycja miałaby ruszyć jeszcze w 2020 roku i zakończyć się w 2025.

S19 Rzeszów Południe - Babica: Jakie prace?

GDDKiA wylicza szereg prac, które będą wykonane na nowym odcinku ekspresówki:

"W ramach projektowanego odcinka przewiduje się wykonanie obiektów inżynierskich w tym tunelu o długości ok. 2 km, pięciu estakad, dwóch wiaduktów nad S19 oraz trzech przejść dla zwierząt i jednego przejazdu pod S19. W ramach umowy wykonany zostanie także węzeł Babica, którego wariant do realizacji zostanie ostatecznie zatwierdzony na posiedzeniu KOPI. Droga będzie posiadać przekrój poprzeczny dwujezdniowy, po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Przebieg S19 będzie zgodny z przebiegiem wariantu, dla którego Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska 6 listopada 2015 r. wydał decyzję środowiskową (4 listopada 2016 r. decyzja środowiskowa stała się ostateczna)".

Co najważniejsze, nowa droga wyprowadzi ruch z miasta i wpynie na bezpieczeństwo na drogach.

Via Carpathia

S19 Rzeszów Południe - Babica to część dużego projektu - między narodowej trasy Via Carpathia. Obecnie na Podkarpaciu w realizacji jest ponad 54 km S19, kolejne 85 km jest w przygotowaniu.

Via Carpathia

i

Autor: GDDKiA
Posłuchaj co może oznaczać ból trzustki. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Kwitnie Edukacyjny Sad Owocowy w Rzeszowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE