Rzeszowski Urban Lab wychodzi z kolejną ciekawą propozycją dla uczniów! Co tym razem?

2021-04-22 10:22
Do you speak english? Rzeszowski Urban Lab wychodzi z kolejną ciekawą propozycją dla uczniów!
Autor: Pixabay.com

Tym razem są to darmowe warsztaty językowo-kreatywne, ukierunkowane głównie na przestrzeń miejską. Ich tematyka i zakres dopasowane zostały do potrzeb każdej grupy wiekowej uczniów z klas podstawowych. Wirtualne spotkania, prowadzone będą w języku angielskim i potrwają od 10 do 12 maja. O czym będą rozmawiać?

Warsztaty z języka angielskiego dla dzieci i młodzieży ukierunkowane zostały na tematykę miejską – Smart City. Z racji tego, że dzieci bardzo szybko przyswajają nowe umiejętności, bez większego wysiłku zapamiętują obce zwroty, więc warto poruszać tematy z przestrzeni, która ich otacza - mówią organizatorzy.

Kiedy odbędą się warsztaty?

Warsztaty podzielone są na trzy grupy wiekowe - klasy 1-3, klasy 4-5 oraz 6-8. Ci pierwsi, podczas zajęć 10-go maja rozmawiając będą uczyć się zasad sortowania śmieci, dlaczego warto to robić oraz jak dać odpadom drugie życie. Dzień później, spotkanie będzie mieć grupa starsza. Ta dyskutować będzie na temat, czy możliwy jest świat bez drzew. Poruszą także temat ekologicznych środków transportu.

Najstarsi uczniowie rzeszowskich szkół, swoje warsztaty będą mieć 12-go maja. Ci z kolei rozmawiać będą o zdrowym odżywianiu oraz o tym dlaczego jedzenie jest cenne. Będzie też odrobina praktyki, czyli przygotowanie zdrowej przekąski.

Więcej informacji o zapisach na darmowe zajęcia znaleźć można zarówno na fanpage’u Urban Labu, jak i na stronie internetowej Urban Lab.

Zdobądź szczyty Korony Ziemi Sanockiej
Drogowskazy: o życiu z psem przewodnikiem. TO MATERIAŁ Z CYKLU DOBRZE POSŁUCHAĆ

Znane budowle i zabytki w Polsce. Jak dobrze je znasz?

Pytanie 1 z 15
Sukiennice w Krakowie nigdy nie były przebudowywane. Prawda czy fałsz?
Kraków
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE