Dzieci, uczniowie

i

Autor: Pixabay / Klimkin Uczniowie z Olsztyna wrócili do szkół. Zdj. ilustracyjne.

Rzeszowski Bon Żłobkowy trzeba przedłużyć. Można już składać wnioski

2022-01-12 13:47

Do tej pory w Rzeszowie skorzystało z niego ponad pół tysiąca rodzin. Mowa o Rzeszowskim Bonie Żłobkowym,czyli o 300 złotych miesięcznie. A o takie wsparcie mogą się starać rodzice maluchów uczęszczających do prywatnych żłobków. Jeśli nadal chcecie korzystać z takiej pomocy, musicie złożyć kolejny wniosek. Bo, jak przypominają urzędnicy, ten ważny jest tylko przez cztery miesiące.

- Przed wyborami rozmawiałem o tym pomyśle z wieloma mieszkańcami Rzeszowa, a także z właścicielami niepublicznych żłobków. Wszyscy o tym rozwiązaniu wypowiadali się pozytywnie. Dlatego od razu, tuż po wyborach, rozpoczęliśmy przygotowania do wprowadzenia takiego bonu. Udało się to zrobić już w sierpniu – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Od września 2021 roku rodzice mogli składać wnioski o przyznanie świadczenia. W sumie w minionym roku z Rzeszowskiego Bonu Żłobkowego regularnie korzystało 530 dzieci. Aby przedłużyć możliwość korzystania z bonu o następne cztery miesiące należy złożyć kolejny wniosek.

CZYTAJ TAKŻE: RZESZÓW: 668-lecie Lokacji Miasta Rzeszowa. Tadeusz Ferenc odbierze tytuł Honorowego Obywatela Miasta

Kto może skorzystać ze wsparcia?

A my przypominamy, że z bonu żłobkowego skorzystać mogą osoby zamieszkujące wraz z dziećmi na terenie Rzeszowa (rodzice, opiekunowie prawni, opiekunowie faktyczni – rodzice pre-adopcyjni, rodziny zastępcze niezawodowe), podlegające właściwości rzeszowskiego urzędu skarbowego, którzy pracują lub prowadzą działalność gospodarczą.

Ze świadczenia tego skorzystać mogą także studenci studiów dziennych, osoby uczące się w trybie stacjonarnym, czy też osoby pobierające świadczenie pielęgnacyjne. Bon przysługuje w maksymalnej wysokości 300 zł miesięcznie.

Formularze wniosków o ustalenie prawa do Rzeszowskiego Bonu Żłobkowego dostępne są w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Rzeszowie przy ul. Jagiellońskiej 4 (Sala Obsługi Mieszkańców) oraz na stronie internetowej Ośrodka www.mopsrzeszow.pl.

"Modowy luksus" w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie
Sonda
Skorzystałeś już z bonu turystycznego?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE