Weź bezdomniaka na spacer! Schronisko Kundelek kontynuuje akcję "Godzina z bezdomnym psem"

2021-03-16 12:52
RZESZÓW: Weź bezdomniaka na spacer!
Autor: Pixabay.com

Rzeszowskie schronisko Kundelek kontynuuje akcję “Godzina z bezdomnym psem”. W jej ramach chętni mieszkańcy Rzeszowa mogą umówić się na wyprowadzenie na krótki spacer któregoś z podpieczonych placówki. Wystarczy jeden telefon, by umówić konkretną datę i godzinę.

Te spacery to przede wszystkim możliwość poruszania się dla psa. Mimo że mają wybiegi i są wypuszczane na nie kilka razy dziennie, to z czasem one powszednieją, stają się ogrodzonym, nudnym, większym kojcem, nic nowego się na nich nie dzieje. Spacer to już inna kwestia. To jest podążanie nowymi ścieżkami, gdzie inny pies, czy inne zwierzę zostawiły swoje ślady, które można „sobie odczytać”, powąchać. Dla psa to przygoda i odskocznia od rutyny, jasny punkt w ich życiu- mówi Katarzyna Pokrzywa z Rzeszowskiego Stowarzyszania Ochrony Zwierząt.

Spacer to test dla człowieka

Spacer to także „test dla człowieka”, który rozważa adopcję zwierzaka. Dzięki wyjściu adoptujący może poznać swojego „wybrańca”, zobaczyć jak się zachowuje na spacerze, czy ciągnie smycz, jak reaguje na przykład na inne psy czy na rowerzystów i samochody.

Spacerować można z psami od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 10 do 16. Ze względu jednak na pandemię ilość wyprowadzających dziennie jest limitowana. Dlatego też, pracownicy schroniska proszą o umawianie się na konkretne godziny wyprowadzania psów.

RCKiK w Rzeszowie apeluje do "ozdrowieńców"
Sonda
Czy jesteś za wprowadzeniem bezwarunkowego dochodu podstawego?
Posłuchaj o symptomach nadciśnienia. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE