Pług - zdj. ilustracyjne

i

Autor: Urząd Miasta Olsztyna

RZESZÓW. W mieście zrobiło się biało. Na ulice wyjechały posypywarki

2022-01-20 13:49

W Rzeszowie zrobiło się biało, ale jak zapewniają drogowcy, jezdnie w mieście są przejezdne. Bo już od godziny 5 rano służby odpowiedzialne za zimowe utrzymanie dróg, wyjechały w miasto. Do godziny 8 w Rzeszowie pracowało 12 posypywarek. Te po południu na ulice wyjadą po raz drugi.

Między godziną 5 a 8 rano na ulicach pracowało 12 posypywarek. - W tym czasie posypaliśmy wszystkie ulice I, II i III standardu. Pługi na razie pozostają w gotowości do wyjazdu, póki co opady śniegu nie są na tyle intensywne, aby potrzebna była interwencja tych pojazdów - mówi Sławomir Progorowicz, prezes MPGK Rzeszów. Po godz. 12 na ulice Rzeszowa posypywarki wyjada kolejny raz. Z prognoz pogody wynika, że popołudniu w Rzeszowie będzie dalej padać śnieg, a temperatury spadną.

CZYTAJ TAKŻE: Rzeszów znowu się rozrósł. Ratusz kupił działkę przy ul. Myśliwskiej

Wszystkie pojazdy w gotowości

- Wszystkie nasze pojazdy są gotowe do wyjazdu. Będziemy reagować adekwatnie do sytuacji i postaramy się sprawnie i szybko walczyć ze skutkami zimowej aury. Jak zwykle podczas takiej pogody prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach – mówi Sławomir Progorowicz.

A my przypominamy, drogowcy dysponują 12 pojazdami ciężarowymi z pługami i posypywarkami oraz 25 lżejszymi, przeznaczonymi do odśnieżania chodników. W razie intensywnych opadów śniegu, na ulice może wyjechać 16 dodatkowych pługów, które można zamontować do śmieciarek.

Zima zaatakowała kierowców w Rzeszowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE