RZESZÓW. Uruchomiono specjalne konto, na które można wpłacać datki dla uchodźców

2022-03-15 15:00
Uchodźcy z Ukrainy dotarli do Katowic
Autor: Kasia Zaremba Wojna na Ukrainie. Uchodźcy dotarli do Katowic

Specjalne konto, na które możecie przelać datki na pomoc uchodźcom. Takie pojawiło się w Rzeszowie. To odpowiedź rzeszowskiego magistratu na liczne pytania dotyczące pomocy Ukraińcom. Dowolne kwoty możecie przelewać zarówno w złotówkach jak i walutach wymiennych.

Uchodźcy uciekający do Polski, potrzebują właściwie wszystkiego, żeby rozpocząć tu nowe życie. Często są wycieńczeni fizycznie i psychicznie, chorzy, wymagający leczenia i wsparcia. Dzieci potrzebują bezpiecznej codzienności, którą zapewni im szkoła i towarzystwo rówieśników. -Najpilniejszy dla nich jest teraz zakup wyprawek szkolnych i zapewnienie opieki psychologicznej. Obecnie w rzeszowskich szkołach i przedszkolach mamy ponad 370 dzieci i młodzieży. Ta liczba wzrasta każdego dnia - mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. Każdego dnia Rzeszów zapewnia pomoc dla uchodźców na dworcu Rzeszów Główny i w punkcie noclegowym. - Gotujemy i dostarczamy ciepłe posiłki, zapewniamy podstawowe informacje, opiekę medyczną i psychologiczną - słyszymy od rzeszowskich urzędników.

CZYTAJ TAKŻE: SPORT: 15. PKO Półmaraton Rzeszowski i 7. PKO Sztafeta Półmaratońska już 10 kwietnia!

Codziennie zbierane są dary dla uchodźców

W stolicy regionu zbierane są także dary dla mieszkańców Ukrainy. Te od poniedziałku do soboty przynosić możecie do w filii Rzeszowskiego Domu Kultury i Hali Podpromie. - Organizujemy transporty humanitarne, przekazujemy dary z Polski i zagranicy. Dostarczamy m.in. żywność, leki, artykuły pierwszej potrzeby. Wysłaliśmy na Ukrainę ponad sto takich transportów - dodają urzędnicy.

Co więcej, od jutra tj. 16 marca będzie działał także punkt obsługi uchodźców Urzędu Miasta Rzeszowa, przy ul. Langiewicza 15 , w którym Ukraińcy będą mogli wyrobić numer PESEL, utworzyć profil zaufany i zameldować się.

Można pomóc finansowo

Datki wpłacać można także na specjalne konto przeznaczone do dokonywania wpłat na rzecz pomocy dla Ukrainy:

Odbiorca: Urząd Miasta Rzeszowa, ul. Rynek 1, 35-064 Rzeszów

Nr rachunku: 41 1020 4391 0000 6602 0216 9878

Tytuł przelewu: Pomoc Ukrainie

Wpłat można dokonywać w złotówkach i w walutach wymienialnych.

SWIFT: BPKOPLPW

Hymn Ukrainy na rzeszowskim Rynku
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE