RZESZÓW. Ulica Myśliwska rozbłyśnie jeszcze w tym roku

2022-01-13 12:16
REGION: Będzie bezpieczniej na przejściach dla pieszych. Rzeszowski oddział GDDKiA oświetli 12 przejść dla pieszych
Autor: ZDM REGION: Będzie bezpieczniej na przejściach dla pieszych. Rzeszowski oddział GDDKiA oświetli 12 przejść dla pieszych

Ulica Myśliwska w Rzeszowie będzie miała nowe oświetlenie. Droga, która ma rozbłysnąć jeszcze w tym roku, znajduje się na najmłodszym rzeszowskim osiedlu – Pogwizdów Nowy i ma około 600 metrów. Mowa o odcinku od skrzyżowania z ul. Wójcika do skrzyżowania z ul. Chmajówka. Przetarg na budowę nowego oświetlenie został już rozstrzygnięty.

W Rzeszowie każdego roku realizowanych jest kilkaset inwestycji. Wśród nich są zarówno te duże, ale też wiele mniejszych zadań, bardzo istotnych dla mieszkańców, poprawiających jakość życia. – Są one przykładem wspólnych działań mieszkańców i samorządu – podkreśla Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

- Przykładami takich inwestycji są np. osiedlowe drogi na Słocinie. To boczne uliczki odchodzące od ul. Paderewskiego. Powstały przy nich domy, był jednak kłopot z dojazdem. Do tych domów prowadziły najczęściej wąskie, prawie „polne” drogi. - Dzięki współpracy z mieszkańcami, bo w niektórych przypadkach konieczne było przekazanie np. części działki na rzecz miasta, udało się tę sprawę doprowadzić do pięknego finiszu. Duża w tym zasługa prezydenta Konrada Fijołka, bo jego decyzje o budowie tych dróg były błyskawiczne – mówi radny Mirosław Kwaśniak.

CZYTAJ TAKŻE: Spora kasa dla rzeszowskich twórców kultury. Do podziału ponad mln zł!

Myśliwska zyska oświetlenie

Kolejnym przykładem takiej inwestycji jest budowa oświetlenia ul. Myśliwskiej na najmłodszym z rzeszowskich osiedli - Pogwizdów Nowy. Zgłosili ją mieszkańcy, została wpisana do tzw. kontraktów osiedlowych, czyli listy zadań, które Konrad Fijołek jeszcze w trakcie trwania kampanii wyborczej zobowiązał się realizować już jako prezydent Rzeszowa.

Przetarg na wybudowanie oświetlenia na ul. Myśliwskiej, na odcinku od skrzyżowania z ul. Chmajówka do skrzyżowania z ul. Wójcika (ok. 600 metrów długości), został właśnie rozstrzygnięty. Zwyciężyła w nim firma El-Mag z Czarnej. Koszt tego zadania to nieco ponad 350 tys. zł. Nowe oświetlenie ma być gotowe we wrześniu tego roku.

Aplikacja e-parking Rzeszów już działa!
Sonda
Tadeusz Ferenc Honorowym Obywatelem Rzeszowa. Jesteś za czy przeciw?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE