RZESZÓW. Sterty śmieci zalegają w rowach melioracyjnych

i

Autor: pixabay

RZESZÓW. Sterty śmieci zalegają w rowach na terenie miasta. Jest apel urzędników!

2021-06-25 13:26

Sterty śmieci zalegają w rowach melioracyjnych na terenie miasta. - Nie wyrzucajcie śmieci do rowów melioracyjnych. Ich miejsce jest w koszu! – apelują do rzeszowian miejscy urzędnicy. To wnioski, które nasuwają się po kontrolach rowów i przepustów w Rzeszowie. Bo te w czwartek sprawdzane były przez miejskie służby i rzeszowskich strażaków ochotników.

W związku z niepewną pogodą i dużym prawdopodobieństwem, że przez Rzeszów przejdą gwałtowne burze, prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek nakazał, aby miejskie służby w szczególności Wydział Gospodarki Komunalnej i Wydział Inwestycji a także strażacy ochotnicy sprawdzili przepusty i rowy melioracyjne.

Kontrole przeprowadzono wczoraj

Takie kontrole przeprowadzono wczoraj (25.06.) na rzeszowskich osiedlach. I są też pierwsze wnioski z kontroli.

- Mamy już raport z Wydziału Gospodarki Komunalnej i wynika z niego, że stan rowów w Rzeszowie jest dobry. Potrzebne jest w niektórych miejscach koszenie. Ale mamy do mieszkańców Rzeszowa gorący apel o to, aby nie wyrzucali do rowów śmieci. To jest ogromny problem, który może skutkować tym, że śmieci zapchają przepusty. W takim przypadku woda może wystąpić z rowu i zalać pobliskie domy. Także prosimy i apelujemy, nie wrzucajcie śmieci do rowów. Ich miejsce jest w koszach - mówi Artur Gernand z rzeszowskiego ratusza.

Od 1 lipca w Rzeszowie startuje bilet zintegrowany!
Źródło: RZESZÓW. Sterty śmieci zalegają w rowach na terenie miasta. Jest apel urzędników!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE