RZESZÓW. Słyszeliście hałas w rejonie Matuszczaka. To się jeszcze powtórzy i wiemy dlaczego

2022-01-14 9:33
RZESZÓW. Słyszeliście hałas w rejonie Matuszczaka. To się jeszcze powtórzy i wiemy dlaczego
Autor: pixabay

Uwaga mieszkańcy Rzeszowa! Elektrociepłownia przy ul. Matuszczaka będzie hałasować. Dziś (14.01.) i jutro (15.01.), dwa razy na dobę, około godziny 9 i 17 przez mniej więcej 10 minut będziecie słyszeli hałas. A wszystko to przez prace remontowe kotła.

Dziś i jutro na terenie elektrociepłowni Fenice przy ul. Matuszczaka będą prowadzone specjalistyczne prace polegające na wydmuchu pary wodnej przez kocioł.

Elektrociepłownia Fenice odpowiada za ogrzewanie budynków na powierzchni około 25 procent Rzeszowa. Jak informuje Krzysztof Kowalski z firmy Fenice, prace zaplanowano na dzisiaj i sobotę. Przeprowadzi je wyspecjalizowana firma z Gliwic, która posiada odpowiednie uprawnienia Urzędu Dozoru Technicznego i wszystkie potrzebne zezwolenia na prowadzenie tego typu prac specjalnych na instalacjach kotłów parowych.

- Prace będą polegać na wydmuchu pary wodnej przez kocioł i instalację ze specjalnym tłumikiem. W związku z tym, w piątek i sobotę dwa razy na dobę, około godz. 9 i 17 przez około 10 minut będziemy emitować z naszej elektrociepłowni parę wodną i zwiększony hałas – mówi Krzysztof Kowalski. I uzupełnia, że dwudniowy proces to ostatni etap remontu kotła.

- Podczas remontu wymieniono jego część ciśnieniową. Teraz trzeba ją przedmuchać, aby wewnątrz nie pozostały żadne, nawet najdrobniejsze elementy po spawaniu. Kocioł współpracuje z turbiną, takie śmieci mogłyby doprowadzić do jej uszkodzenia – tłumaczy Krzysztof Kowalski.

Prace nie są szkodliwe i niebezpieczne dla otoczenia.

Aplikacja e-parking Rzeszów już działa!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE