RZESZÓW. Pumptrack na Baranówce będzie gotowy jeszcze w tym roku

i

Autor: pixabay

RZESZÓW: Pumptrack na Baranówce będzie gotowy jeszcze w tym roku!

2021-08-20 15:44

Coraz bliżej do budowy pumptracka w Rzeszowie. Specjalny tor do szybkiej jazdy na rowerze, rolkach czy hulajnogach powstanie przy ul. Starzyńskiego. I co ważne, mimo początkowych problemów z wyłonieniem wykonawcy, z toru będziecie mogli korzystać jeszcze w tym roku!

Pumptrack jest zadaniem, które zostało wybrane do realizacji przez mieszkańców Rzeszowa w ramach RBO. Początkowo urzędnicy mieli drobne problemy z przetargiem, bo oferty, które składały firmy były zbyt wysokie. Dlatego prezydent Rzeszowa, Konrad Fijołek podjął decyzję, aby do zaplanowanego na ten cel budżetu dołożyć brakujące 20 tysięcy złotych.

CZYTAJ TAKŻE: RZESZÓW. Protest AgroUnii w przyszłym tygodniu! Będzie drogowy armagedon!

Pumptrack jeszcze w tym roku!

- Przetarg został rozstrzygnięty. Do końca sierpnia zostanie podpisana umowa z wykonawcą. Ten na budowę toru przy ul. Starzyńskiego w Rzeszowie będzie miał cztery miesiące - mówi Artur Gernand z rzeszowskiego ratusza.

Tor do szybkiej jazdy dla rowerzystów, rolkarzy i hulajnogistów będzie gotowy jeszcze w tym roku. Będzie on miał 88 metrów długości i 170 cm szerokości. Jego całkowita powierzchnia wyniesie 513 metrów kwadratowych.

W Rzeszowie postawiono 25 pojemników na elektryczne śmieci. Będą kolejne!
Sonda
Lubicie wycieczki rowerowe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE