Rzeszów powalczy o miano Zielonej Stolicy Europy 2023! Z jakimi miastami będzie konkurował?

2021-02-22 15:17 P.R
Rzeszów będzie większy? Ruszają kolejne konsultacje
Autor: pixabay

Co roku Komisja Europejska przyznaje jednemu z miast tytuł Zielonej Stolicy Europy. Pod uwagę brane są kryteria takie jak ochrona środowiska, wzrost gospodarczy i poprawa jakości życia mieszkańców. Z jakimi miastami zmierzy się Rzeszów?

Rzeszów w konkursie Zielona Stolica Europy powalczy z 15 innymi miastami takimi jak m.in. Warszawa czy Gdańsk. Oprócz nich wśród nominownaych znalazły się także: Helsingborg (Szwecja), Belgrad (Serbia), Tallinn (Estonia), Cagliari (Włochy), Dublin (Irlandia), Koszyce (Słowacja), Kraków, Logrono (Hiszpania), Gaziantep (Turcja), Izmir (Turcja), Skopje (Macedonia Północna), Zagrzeb (Chorwacja) i Sofia (Bułgaria). Komisja bierze pod uwagę przede wszystkim takie działania władz miast jak innowacyjne rozwiązania w zakresie redukcji zanieczyszczeń, współpraca i partnerstwo z przedsiębiorstwami czy obywatelami, nowoczesne podejście do gospodarki zarządzania odpadami czy zakładanie oraz rozwój parków i terenów rekreacyjnych. Zeszłorocznym zwycięzcą konkursu Zielona Stolica Europy było fińskie miasto Lahti. Tego, które miasta przeszły pierwszy etap i zakwalifikowały się do finału dowiemy się w kwietniu. Natomiast zwycięzca zostanie ogłoszony podczas ceremonii we wrześniu.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Niepokojący stan wód